REKLAMA

Sport

Sprawdzają formę przed wiosną

Opublikowano 21 lutego 2020, autor: hakma

Za miesiąc ruszą ligowe rozgrywki. Zespoły po piłkarskie są na półmetku przygotowań do rundy wiosennej. Sparing goni sparing. Każdy szkoleniowiec chce sprawdzić formę swoich piłkarzy.

Promień bez problemów

W sobotę, 15 lutego, piłkarze żarskiego Promienia rozegrali kolejny mecz kontrolny. Po zwycięstwie nad juniorami Stilonu i zajęciu trzeciego miejsca w Pucharze Zimy przy szedł czas na partnera z wyższej półki. Czwartoligowa Korona Kożuchów przyjechała do Żar także sprawdzić formę swoich piłkarzy. Do przerwy podopieczni Łukasza Czyżyka prowadzili 3:2. Bramki dla Promienia strzelili: Jędrzej Kononowicz, Marek Wolak i Jakub Księżniak. Oba stracone gole na swoim koncie może zapisać Tomasz Kowalczyk, który nie był zadowolony ze swojego występu. ? Niestety, obie bramki padły po moich błędach-twierdzi Tomasz Kowalczyk. -Na szczęście zespół zagrał bardzo dobry mecz i udało się wygrać. Bardzo dobrze do zespołu wprowadzili się nowi zawodnicy, którzy na pewno będą sporym wzmocnieniem. Druga część przebiegała już całkowicie pod dyktando żaran, którzy do końcowego wyniku dorzucili jeszcze dwa trafienia: Pawła Dzikowicza i Łukasza Świdkiewicza. Sparing zakończył się zwycięstwem Promienia 5:2. Kolejny mecz żaranie rozegrają w sobotę 22. lutego, o godzinie 11.00, na Okrąglaku z czwartoligowym Piastem Iłowa.

Kado nie odpuszcza

16 lutego, na żarskim Okraglaku Kado Górzyn pokonało Spartę Grabik 5:1. Bramki dla Kado strzelali: Patryk Poprawski, Remigiusz Nowak (k.), Piotr Błądek(2) i Artur Dąbrowski. Honorowego gola dla Sparty zdobył Łukasz Rzeźnik.

-Drugi nasz mecz kontrolny oceniamy z umiarkowanym optymizmem, wprowadzamy nowe elementy jeżeli chodzi o organizację Naszej gry w defensywie i były momenty kiedy nieźle to wyglądało, ale były też takie z których nie jestem zadowolony. Mamy cztery tygodnie żeby wszystko dopracować więc jestem spokojny-podsumował Karol Widerowski, trener Kado.

-Wiedzieliśmy, że będzie to dużo trudniejsze spotkanie niż tydzień wcześniej. Przeciwnik z górnej półki, o czym przekonało się wiele zespołów już jesienią. Graliśmy zupełnie nowym ustawieniem i przez 60 minut wyglądało to w miarę przyzwoicie. Później już brak koncentracji, indywidualne błędy, nie pozwoliły na lepszy rezultat. Dobry materiał do dalszej pracy i poprawy naszej gry-skomentował Piotr Kuś, trener Sparty.

 Delta przegrywa ze Sprotavią

Trzeci mecz kontrolny rozegrała Delta Sieniawa Żarska. Tym razem podopieczni Grzegorza Tychowskiego, przegrali ze Sprotavią Szprotawa, 2:7 Obie bramki dla sieniawian strzelił Kornel Szymański. Dla Sprotavii trafiali: Kalu Uche (3, jedna z karnego), Krawczyk, Weryszko, Stępień i Kondrat. Do drużyny wrócił doświadczony Rafał Jenczylik, który ostatnie miesiące spędził w  Mirostowiczance Mirostowice. Czy załata dziurę w środku pola, po odejściu Jędrzeja Kononowicza?

-Kolejna jednostka treningowa za nami. Najsłabsze spotkanie w naszym wykonaniu. Dobre przetarcie na tle Naszego ligowego rywala. Zimny prysznic w połowie przygotowań przyniesie tylko pozytywne rezultaty. Zabrakło kilku osób ale nie ma się co tłumaczyć. Ewidentnie byliśmy słabsi tego dnia. Czeka Nas jeszcze wiele pracy i jesteśmy tego świadomi- poinformował prezes Delty Łukasz Pokrywiecki.

Unia z Denisem

W piątek Unia Kunice pokonała SV Dobern 3:2. Bramki strzelili Denis Matuszewski(2) oraz zawodnik testowany. Już oficjalnie potwierdzono, że Denis Matuszewski zagra w rundzie wiosennej w swoim macierzystym klubie, czyli Unii Kunice.

 

Napisz komentarz »