REKLAMA

Kronika policyjna

Kradzież, pościg, narkotyki

Opublikowano 21 lutego 2020, autor: bj

Ponad milion złotych jest wart sprzęt budowlany, który znaleźli (13.02.) w Przewozie policjanci. Maszyna została skradziona w Niemczech. Podejrzewany o kradzież 32-latek wpadł w ręce stróżów prawa.

O kradzieży pojazdu wartego ponad milion złotych stróże prawa dowiedzieli się w czwartkowy (13.02.) poranek od zdenerwowanych pracowników firmy budowlanej z niemieckiej miejscowości sąsiadującej z Przewozem. Policjanci wybrali się w okolice mostu granicznego, przez który najprawdopodobniej przejechała maszyna. Znaleźli ślady  na drodze, które musiał zostawić ciężki sprzęt. Kierując się nimi, trafili do lasu. Między drzewami zauważyli zaparkowane bmw. Obok niego kręcili się dwaj mężczyźni w kominiarkach. Gdy tylko dostrzegli zbliżających się policjantów, wzięli nogi za pas. Uciekali przez przez las i grzęzawisko. Policjantom udało się dopaść jednego z uciekających. Poza tym, że był zamieszany w kradzież drogiego sprzętu, miał przy sobie narkotyki. 32-latek trafił do aresztu.

Wywąchał maszynę

Na miejsce został sprowadzony pies tropiący. Po kilku godzinach przeszukiwań terenu funkcjonariusze znaleźli ukryty w zagajniku skradziony sprzęt. Dzięki temu, jeszcze tego samego dnia prawowity właściciel mógł odebrać swoją własność.

  32-latek jest znanym policji złodziejem-recydywistą. Już usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Żarach zarzuty kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków. Został objęty policyjnym dozorem. Niewykluczone są dalsze zatrzymania. Podejrzanemu może grozić nawet do 15 lat odsiadki.

Napisz komentarz »