REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Sądzi się z uczelnią

Opublikowano 21 lutego 2020, autor: bj

300 tys. zł domaga się od Łużyckiej Szkoły Wyższej w Żarach przedsiębiorca z Żagania. Wiesław Sowa remontował budynek uczelni. twierdzi, że nie dostał części zapłaty ani zwrotu kaucji.

Wiesław Sowa, właściciel Zakładu Techniki Cieplnej z Żagania, remontował budynek Łużyckiej Szkoły Wyższej przy ul. Pszennej w Żarach w latach 2015-16. Z żarską uczelnią sądzi się już ponad 3 lata. Na razie, bez większych widoków na odzyskanie pieniędzy.

– Sprawa, która toczy się w żarskim sądzie, dotyczy kwoty 48 tys. zł. Z kolei w Sądzie Okręgowym toczy się proces o 250 tys. zł niezwróconej kaucji. Szkoła zażyczyła sobie jej wpłaty, jako gwarancji wykonania przeze mnie prac. Po zakończeniu, pieniądze nie zostały mi zwrócone – mówi W. Sowa. I dodaje: – To jest oczywiście kwota główna. Do tego dochodzą koszty i odsetki. A sprawa trwa od 2016 r.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 297

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »