REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Maciuś walczy z białaczką

Opublikowano 21 lutego 2020, autor: jb

4-letniego Maciusia Bobrowskiego z Gozdnicy bolała rączka. Okazało się, że choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Zaczęło się w połowie stycznia.

– Maciusia bolała prawa rączka, dokładnie przedramię. Kilka dni go obserwowaliśmy, nie pojawiły się żadne siniaki. Ale do tego doszła wysoka gorączka. Pojechaliśmy do pediatry w Żarach. W Szpitalu na Wyspie zrobili synkowi tomografię, USG i wyszło, że ma jakieś zmiany w ręce, ale nie było wiadomo, jakie dokładnie – mówi mama chłopca, Anna Bobrowska.

Maćka skierowano do Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

– We Wrocławiu był szereg kolejnych badań, rezonans magnetyczny. W środę, 12.02., mieli robić biopsję – opowiada A. Bobrowska. Ale nie zrobili, bo okazało się, że chłopiec ma złe wyniki krwi. – Przewieziono nas karetką do szpitala w Poznaniu. Syn w zasadzie wcale nie miał czerwonych krwinek, a po pobraniu szpiku kostnego okazało się, że to białaczka.

Rodzina pani Anny została w Gozdnicy.

– Ja jestem z synem cały czas w Poznaniu. Jesteśmy w trakcie chemioterapii. Takiej choroby u nas w rodzinie nigdy nie było. Teraz wiem, że musimy zrobić wszystko, żeby walczyć o niego – dodaje mama chłopca.

Możesz pomóc

Maćka najpierw czeka chemioterapia, a potem minimum dwuletnie leczenie. Rodzice nie mają samochodu, a pociągiem do szpitala nie będą mogli go dowozić na kolejne wizyty, będą musieli wynajmować auto.

Chłopiec jest już pod opieką Fundacja Na Ratunek Dzieciom Z Chorobą Nowotworową z Poznania. Można przekazywać 1% swojego podatku na jego leczenie. W rozliczeniu PIT trzeba podać numer KRS 0000086210 i jako cel szczegółowy dopisać – Maciej Bobrowski.

W internecie ruszyła też zbiórka pieniędzy na stronie: pomagam.pl/maciekbobrowski, a licytacje darów na Facebooku można znaleźć też na grupie licytacje – Maciuś kontra białaczka. Zbiórkę dla chłopca prowadzi też Ośrodek Pomocy Społecznej w Gozdnicy. Potrzebne są szczególnie pieluchy nr 6, chusteczki nawilżane.

Napisz komentarz »