REKLAMA

Sport

Dziewczyny przy siatce

Opublikowano 21 lutego 2020, autor: Piotr Piotrowski

Chcesz pograć w siatkówkę? Żagański klub WKS Sobieski zaprasza dziewczyny w wieku 12-16 lat na treningi do żeńskiej drużyny, która już wkrótce zadebiutuje w Lubuskiej Lidze Juniorów.

Sekcja żeńska w WKS-ie działa od kilku tygodni. Jak podkreśla jej trener, Piotr Grabkowski, kilkanaście pierwszych dziewczyn, które zgłosiły się na treningi,  ćwiczy na nich z wielkim zapałem.  – Nie odpuszczają żadnych zajęć i robią duże postępy. Są bardzo ambitne i wytrwałe – mówi szkoleniowiec. –  Grupa od samego początku jest bardzo ze sobą zżyta. Tworzą ją dziewczęta nie tylko z Żagania ale również z Brzeźnicy, Miodnicy i Iłowej. Siatkarki mają jeden cel: chcą zgłosić się do Lubuskiej Ligi Juniorek w sezonie 2020/2021. Czy to się uda? Wszystko się okaże w najbliższych tygodniach.

Za  pośrednictwem „Regionalnej” Grabkowski zaprasza na zajęcia kolejne chętne mieszkanki powiatu żagańskiego a także osoby i firmy, które chcą umożliwić rozwój młodych siatkarek oraz wspomóc sekcję.  Dziewczyny trenują trzy razy w tygodniu: w poniedziałki o godz. 17:00  i w środy o godz. 18:00 w w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych  oraz w piątki o godz. 17:00 – w hali Arena.

Napisz komentarz »