Myjnia walczyła do końca

Opublikowano 21 lutego 2020, autor: Piotr Piotrowski

Ach, co to był za finał Szprotawskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej! Zawodnicy Myjni Eco – Para rzutem na taśmę zdobyła mistrzostwo, strzelając zwycięską bramkę w samej końcówce meczu z dotychczasowym liderem, Witkowem.

Przed środową, ostatnią kolejką (12.02.) na czele tabeli był Witków.  Mająca dwa punkty mniej Myjnia Eco – Para musiała więc wygrać z witkowianami ostatni mecz SzHLPN, aby zostać ponownie mistrzem ligi. I tak się stało! Pojedynek lidera z wiceliderem (2:1 dla Myjni) był bardzo zacięty a wspaniałymi interwencjami popisywali się bramkarze, przez co do przerwy było 0:0.  Gdy w drugiej odsłonie najlepszy strzelec ligi, Damian Zięba pięknym strzałem z połowy boiska zdobył bramkę dla witkowian, wydawało się, że korona powędruje do Witkowa. Nic z tego! Piłkarze z każdą kolejną minutą nacierali. 5 minut przed końcem wyrównał Wojciech Dawidowicz. Remis urządzał Witków, ale Myjnia grała do końca. Na nieco ponad minutę przed końcem meczu Damian Chodor zdobył drugą bramkę, jak się okazało – na wagę mistrzostwa ligi. W ostatnich sekundach witkowianie bombardowali bramkę Myjni, ale nie zdołali już odmienić losów meczu.

Królem strzelców tegorocznej edycji został Damian Zięba, zdobywca 47 goli! Oto pozostałe wyniki 14. kolejki: Soplica Przecław – Przemków Team 4:4 (T. Nowacki 2, J. Kurek, samobójcza – P. Kraska 4),  Wyrewolwerowani Rewolwerowcy – Coco Jumbo 9:4 (P. Czarnecki 5, P. Gurdziel 2, A. Augustyniak, M. Krawczyk – O. Żubrowski 2, D. Dobrzański, J. Domański).

Wręczenie nagród najlepszym drużynom oraz zawodnikom zaplanowano w sobotę, 22 lutego, w hali szprotawskiej SP nr 1. Ceremonię poprzedzą rozgrywki o Puchar SzHLPN. Początek – godz. 17.00.