REKLAMA

Samorząd

„Sami swoi” w szkołach

Opublikowano 14 lutego 2020, autor: Piotr Piotrowski

Córka przewodniczącego żagańskiej Rady Miasta wygrała konkurs na dyrektora SP nr 3. Córka wiceprzewodniczącej komisji oświaty w Radzie Miasta – przedszkola nr 3 i żłobka nr 1. – To dzieci radnych z koalicji burmistrza – zaznacza jeden z mieszkańców.

„Nepotyzm po żagańsku? Córki radnych z koalicji burmistrza dostają pracę w podległych mu jednostkach. Nie są to radni przypadkowi, tylko tacy, którzy odgrywają dużą rolą w koalicji pana burmistrza Katarzyńca. Pan Matwijów jest przewodniczącym Rady Miasta a pani Klorek – wiceprzewodniczącą komisji oświaty w tejże radzie. Ich córki wygrały konkursy na dyrektorskie stołki, ale czy w sposób transparentny, przejrzysty, bez koneksji”? – pyta żaganianin.

Komisja oceniła…

Sprawdziliśmy. Szkołą Podstawową nr 3 od blisko 21 lat kierowała Danuta Urban, która postanowiła ubiegać się o piątą kadencję. W konkursie jednak sromotnie przegrała z Agnieszką Stanisławek, córką Adama Matwijowa, przewodniczącego Rady Miasta. Za kandydaturą Stanisławek było 9 z 12 członków komisji konkursowej. Nikt więcej nie startował w konkursie.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 629

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »