REKLAMA

Samorząd

Kupują sobie nagrody

Opublikowano 14 lutego 2020, autor: Norbert Królik

Żarscy urzędnicy regularnie chwalą się nagrodami w ramach konkursu Lubuski Mister Budowy. Okazuje się, że aby je dostać, musieli… najpierw zapłacić.

Na co idą pieniądze podatników w Żarach? Okazuje się, że za krwawicę mieszkańców Żar urzędnicy na czele z Danutą Madej, burmistrzem Żar opłacają wpisowe za udział w konkursach.  Żeby dostać nagrody za inwestycje realizowane w mieście,pękać z dumy i zapełnić gabloty stojące w Ratuszu, urzędnicy lekką ręką wydają miejską kasę.

Potrzebują dowartościowania

Wygląda na to, że pani burmistrz wraz ze swoją świtą potrzebują się dowartościować. Być może trud jaki wkładają w inwestycje realizowane w mieście nie są wystarczająco doceniane przez niewdzięcznych mieszkańców. Więc płacą grubą kasę za udział w konkursie Lubuski Mister Budowy. Tylko w ostatnich 4 latach na wpisowe do konkursu poszło 5 tys. 500 zł z budżetu miasta. W zamian za to urzędnicy dostali dwa wyróżnienia i dwa razy okazali się zwycięzcami. A jakie inwestycje „zachwyciły” kapitułę przyznającą nagrody?

W 2016 roku była to przebudowa ul. Żagańskiej. Rok później wybudowany z rocznym opóźnieniem basen przy ul. Źródlanej. W 2018 r. urzędnicy zapłacili i dostali nagrodę za stadion lekkoatletyczny na Syrenie, a w ub. roku do Żar po wpłaceniu wpisowego przyjechała nagroda za remont parku przy ul. Czerwonego Krzyża.

Kolejka misterów

Aż strach pomyśleć ile budowli i obiektów żarscy urzędnicy jeszcze zgłoszą i ile zapłacą wpisowego, bo faworytów jest wielu. W końcu w tym roku ma się zakończyć remont parku przy Al. Jana Pawła II z romantycznymi łódeczkami w stawie przy najbardziej ruchliwej ulicy w mieście. Przy odrobinie szczęścia zakończy się również remont ul. Zielonogórskiej z nowym rondem na miarę XXI wieku. Trudno nie wspomnieć o kończącym się remoncie folwarku, czy ścieżce z wiatami wokół dawnego basenu w Kunicach. A kto wie może za kilka lat zdecydują się na zgłoszenie miejskiej perełki, czyli zamku jako trwałej ruiny. Przecież kto bogatemu zabroni.

Napisz komentarz »