REKLAMA

Kultura, Oświata

Victoria wyróżniona

Opublikowano 14 lutego 2020, autor: tr

Nagroda im. Kariny Derbiszewskiej za działalność na rzecz społeczności lokalnej w 2019 roku przyznana.

Nagrodę ustanowiło stowarzyszenie na rzecz rozwoju Jasienia „Jasieniaki”. W tym roku wyróżnienie imienia tragicznie zmarłej Kariny Derbiszewskiej miało swój piąty jubileusz.

Laureatem nagrody za 2019 rok wybrano 7.02 Uczniowski Klub Sportowy Victoria Jasień.

– Klub został założony w 2012 r. przez Krzysztofa Matrunionka i Jacka Sadowskiego, obecnie w kilku grupach wiekowych trenuje w nim kilkudziesięciu młodych piłkarzy. Nagrodziliśmy to, że w klubie nie chodzi tylko o piłkę, ale o naukę pracy w grupie, oderwanie młodych ludzi od komputerów i tabletów ? informuje prezes Jasieniaków Jacek Gowdziak.

Frajdy z wyróżnienia nie kryją nagrodzeni.

– To miłe wyróżnienie. Naszym celem jest krzewienie sportu już wśród dzieci w wieku 3 lat. Prowadzimy zajęcia z dziećmi do 12 roku życia. Potem trafiają do Stali Jasień czy Promienia Żary lub innych klubów i tam kontynuują karierę. Obecnie mamy około 50 młodych zawodników. Trenujemy dwa razy w tygodniu. Z najmłodszymi w hali, ze starszymi na orliku. Ważni są też rodzice. Dla nich robimy bale. Nagroda nas motywuje do dalszej pracy ? podsumowuje prezes Victorii Krzysztof Matrunionek.

Napisz komentarz »