REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Swiss Krono już przekonało marszałka?

Opublikowano 14 lutego 2020, autor: Norbert Królik

– To skandal. Nikt się nie liczy ze zdrowiem mieszkańców Żar – mówią żarscy ekolodzy po wtorkowej (11.02) wizycie marszałka województwa w Żarach. Mimo, że Główny Inspektorat Ochrony Środowiska wykazał, że podczas spalania pyłów zawierających syntetyczne kleje przez firmę Swiss Krono mogą do powietrza być emitowane substancje niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi, urzędnicy odpowiedzialni za udzielenie pozwoleń nic sobie z tego nie robią. Dalej pozwalają firmie na wątpliwe praktyki.

To już koniec nadziei mieszkańców Żar na szybkie zaprzestanie spalania pyłów drzewnych zanieczyszczonych klejami  przez Swiss Krono. Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego po wizycie w firmie Swiss Krono nie widzi podstaw do skrócenia 6-miesięcznego okresu karencji dla wstrzymania decyzji uznającej pył drzewny za produkt uboczny.Tym samym zgadza się na dalsze spalanie pyłów zanieczyszczonych syntetycznymi klejami w piecach na biomasę w firmie Swiss Krono w ilości 100 tys. ton rocznie.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 949

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »