REKLAMA

Gospodarka

Hosso później

Opublikowano 14 lutego 2020, autor: bj

Ze sporym opóźnieniem ruszyć ma galeria Hosso w Żarach, u zbiegu ul. Broni Pancernej i Artylerzystów w Żarach.

Optymistyczne zapewnienia co do szybkiej realizacji inwestycji spaliły na panewce. Dziś nie ma pewności czy prace uda się zakończyć w pierwszym półroczu.

Inwestor odwołał ekipę budowlańców, bo na nowo musiał złożyć dokumenty projektowe w żarskim starostwie. Problemem jest budynek, który ma dopiero powstać. Zaplanowany został tak, że miał przylegać do istniejącego budynku po dawnej farbiarni Dekory. Jak się okazało, skrzydło przekracza granice działki – całość stać ma na dwóch różnych działkach. Zatem właściciel musi mieć 2 oddzielne pozwolenia na budowę. Zgodnie z nowym projektem jedna część budynku została oddzielona ścianą i będzie miała samodzielne wejście z zewnątrz.

Inwestor zdecydował o przerwie w budowie.

Pewne jest więc tylko, jak będzie wyglądała część nowego budynku, która frontem będzie zwrócona do ul. Artylerzystów. Składać się będzie z 7 lokali, z czego największy będzie miał pow. ponad 750 mkw., a najmniejszy 81 mkw.

 Wrócą na wiosnę

Prace podjęte mają zostać pod koniec marca.

W budynku dawnej farbiarni zaplanowane zostało 8 pomieszczeń handlowych i usługowych, o powierzchni od 82 mkw. do 850 mkw. W obu budynkach do lokali wejścia będą z zewnątrz. Szerokość elewacji od strony ul. Broni Pancernej wyniesie 42 m, a od strony Artylerzystów – 80 m.

 Łączna powierzchnia centrum wyniesie 6 tys. 500 mkw. Wzdłuż budynku stanie parking na ok. 120 aut. Powierzchnia ze starego parkingu ma zostać zebrana i usunięta. Zgodnie z planami zostaną wycięte drzewa. Inwestor został zobowiązany do tzw. nasadzeń zastępczych.

Na razie wiadomo na pewno, że znajdzie się tu sklep Action (sprzedaż końcówek serii). Resztę powierzchni inwestor uzgadnia z najemcami.

Przypomnijmy – w październiku 2019r. budynek od gdyńskiej firmy Graal kupiła szczecińska spółka Platinium H3, związana z Hosso. Firma ma też m.in. galerię w Świebodzinie, Gubinie, gdzie mieści się Rossmann, Hebe, CCC, Smyk, 4F, Yes i Carrefour, Quiosque, Big Star, Vistula, 50 Style, Pepco.

Napisz komentarz »