REKLAMA

Sport

Zagrali dla Romka

Opublikowano 14 lutego 2020, autor: hakma

8 lutego, przy prawdziwie wiosennej aurze, na żarskim Okrąglaku odbyła się kolejna edycja Pucharu Zimy w piłce nożnej.

W imprezie wzięły udział 4 drużyny: Dragon Jaczów, Moczynianka Żagań, Zamet Przemków i oczywiście gospodarz turnieju Promień Żary. W czasie turnieju zbierano fundusze na leczenie chorego na białaczkę 9-letniego Romka Słodkiego z Drożkowa.

Pomysł zrodził się spontanicznie. Kiedyś przy rodzinnym obiedzie mama wspomniała o Romku, o tym, że potrzebuje pomocy i postanowiliśmy w klubie przeprowadzić taką zbiórkę w czasie turnieju zimowego. Sprzedawaliśmy ciasta, mieliśmy vouchery na personalne treningi. Do akcji włączyły się firmy: Łeb na Karku, Wurst Wagon i Projekt Sushi oraz Kuchnia u Grubego. Zbieraliśmy także do puszek. Udało się zebrać 2956 zł i 56 gr + 3 euro-poinformował Jakub Kaczmarek, członek zarządu Promienia Żary.

Zwycięzcą turnieju okazali się piłkarze Zametu Przemków, którzy wygrali w pierwszym meczu z Promieniem 2:1, a w finale pokonali Moczyniankę 3:0. Gospodarze zajęli w Pucharze Zimy trzecie miejsce wygrywając z Dragonem Jaczów 6:0. Trener Promienia, Łukasz Czyżyk, potraktował mecze turniejowe typowo sparingowo, testując nowych piłkarzy i ustawienia. W szeregach Promienia zobaczyliśmy czterech nowych zawodników: Jakuba Księżniaka(napastnik), Pawła Dzikowicza(pomocnik), Jędrzeja Kononowicza(pomocnik) i Macieja Kocjana(obrońca).

– Dzisiaj chciałem sprawdzić juniorów. Jak się prezentują w meczu i czy są gotowi, żeby walczy

o miejsce w podstawowym składzie. Ten okres przygotowawczy i sparingi są od tego, żebyśmy pracowali nad tymi elementami, które ćwiczymy na treningach, więc wyniki nie są najważniejsze. Nowi zawodnicy wprowadzili się do zespołu bardzo dobrze i na pewno będą wzmocnieniem tej drużyny-stwierdził Łukasz Czyżyk, trener Promienia Żary.

Napisz komentarz »