REKLAMA

Sport

Liczy się gra, nie wynik

Opublikowano 14 lutego 2020, autor: Piotr Piotrowski, hakma

Żagańscy piłkarze przegrali z LZS Kado Górzyn 1:2 w kolejnym zimowym sparingu.

Piłkarze czwartej drużyny klasy okręgowej mocno postawili się Czarnym.  Jedynego gola dla żaganian strzelił pozyskany ze Sparty Miodnica Dariusz Dziewiątak. To już jego drugie trafienie w sparingach, w barwach żagańskiego klubu. Dziewiątak to nie jedyne wzmocnienie drużyny Sebastiana Horodyskiego. Czarni mają nowego bramkarza. To pozyskany z Beskidu Bożnów Łukasz Jeżak.

– Łukasz wzmocni rywalizację pomiędzy słupkami, co powinno tylko z korzyścią wpłynąć na wyniki Czarnych – mówi trener żagańskiego zespołu, Sebastian Horodyski. – Do Sparty Miodnica odeszli Andrzej Ciepielowski i Kamil Radziszowski. Więcej zmian nie będzie. Ciężkie przygotowania za nami, ciężkie – przed nami. W sparingów wynik nie jest najistotniejszą sprawą, lecz gra. Wierzymy, że uda się utrzymać IV ligę dla Żagania. Mamy potencjał, fajny zespół, w którym doświadczenie miesza się z młodzieńczą werwą.  Wszystko w nogach piłkarzy.

Zagrali inni

Sparta Grabik wygrała w meczu kontrolnym z KP Tomaszewo 6:3 (2:2). Bramki zdobyli: zawodnik testowany(2), Ryszard Grzebyk, Łukasz Chmielewski, Marek Flaga, Przemysław Flaga. Delta Sieniawa Żarska pokonała BKS Bolesławiec 7:3. Trzy trafienia zaliczył Kornel Szymański, dwie bramki strzelił zawodnik testowany, a po jednej Kuba Femlak i drugi zawodnik testowany. Unia Kunice wygrała w Żaganiu z Piastem Iłowa, 3:2. Bramki dla Unii zdobyli: Bogdan Kosiorski(2), Arkadiusz Gewerth, a dla Piasta: Kamil Tutak i Adam Klisowski.

Napisz komentarz »