REKLAMA

Sport

Dziewczyny przy piłce

Opublikowano 14 lutego 2020, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarki z Żar, Żagania i Lubska walczyły o puchar burmistrza Żagania w niedzielnym turnieju halowym (9 lutego).

W zawodach wystąpił trzy drużyny z naszego regionu: drugoligowy Promień Żary oraz trzecioligowe piłkarki UKS Czarni Żagań i Budowlani Lubsko. Dwa pierwsze kluby wystawiły po dwa zespoły. 

Bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki LUKS Nowa Ziemia Lubińska. Lubinianki wygrały zawody, choć w fazie grupowej znalazły pogromczynie – Oto wyniki naszych drużyn: Czarni I – Promień II 1:0, Czarni II – Promień I 1:0,  Budowlani – LUKS II 1:0, Czarni I – LUKS I 0:1, Czarni II – LUKS II 2:0, Promień I – Budowlani 1:0, Czarni I – MUKS Zielona Góra 0:4, Promień II – Budowlani 0:0, Promień II – LUKS I 0:7, Promień I –  LUKS 3:2.  

Największe emocje wzbudził mecz o trzecie miejsce, w którym Promień stoczył zażarty pojedynek z Czarnymi II. W regulaminowym czasie gry był remis 0:0. Bohaterką meczu została bramkarka żaganianek, Wiktoria Jarowicz, która kilkakrotnie uratowała swój zespół od utraty gola. Jarowicz popisała się kapitalnymi interwencjami również w rzutach karnych, niestety, przegrane przez żaganianki 3:4. W finale Ziemia Lubińska pewnie pokonała 4:0 zielonogórski MUKS, zgarniając puchar burmistrza. Dwukrotnie w żagańskiej hali interweniowało pogotowie ratunkowe. Piłkarki doznały kilku kontuzji. Dwie z nich zostały odwiezione do szpitala. Pierwsza doznała uraz głowy w starciu z przeciwniczką, druga zasłabła po zakończeniu meczu.

1. LUKS Nowa Ziemia Lubińska1
2. MUKS Zielona Góra
3. Promień 1 Żary
4. Czarni 2 Żagań
5. Budowlani Lubsko
6. Promień 2 Żary
7. Czarni Żagań 1
8. LUKS Ziemia Lubińska 2

Napisz komentarz »