REKLAMA

Sport

Puchar dla Budowlanych

Opublikowano 14 lutego 2020, autor: Piotr Piotrowski

Sześć drużyn piłkarskich rywalizowało w turnieju o puchar prezesa żagańskiego Podokręgu Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

W żagańskiej Arenie (9.02.) zespoły zostało podzielone na dwie grupy. W pierwszej bezkonkurencyjny okazał się Traper Chichy, który pokonał Husarię Niegosławice 4:1 oraz Raptusa Dzikowice 2:0. W trzecim meczu Husaria uległa Raptusowi 1:2.  

W drugiej grupie najlepsi okazali się Budowlani Gozdnica, którzy po 6:1 rozgromili zarówno Zorzę Brzeźnica jak i Victorię Siecieborzyce. W trzecim spotkaniu Victoria wygrała 7:2 z Zorzą. 

W meczu o trzecie miejsce Raptus pokonał Victorię 2:1 a w finale Budowlani wygrali 3:2 piłkarzy Trapera.  Najlepszymi strzelcami – ex aequo – zostali: Tomasz Mielniczek z Budowlanych Gozdnica oraz Kacper Kijewski z Victorii Siecieborzyce, bramkarzem – Kacper Gula z Budowlanych. Nagroda za MVP turnieju powędrowała do K. Kijewskiego. 

 – Te zawody były świetną okazją do sprawdzenia formy przed zbliżającymi się wiosennymi rozgrywkami w żagańskiej klasie B – mówi Dariusz Jakubas, przewodniczący żagańskiego podokręgu LZPN, który gratulował piłkarzom w asyście prezesa LZPN, Roberta Skowrona.

Napisz komentarz »