REKLAMA

Samorząd

Chcą odwołać sołtyskę

Opublikowano 07 lutego 2020, autor: Piotr Piotrowski

Ponad 60 mieszkańców Rudawicy (gm. Żagań) podpisało się pod petycją do Urzędu Gminy o odwołanie swojej sołtyski.

Grupa niezadowolonych mieszkańców Rudawicy zarzuca Urszuli Kucharskiej „wprowadzanie podziałów” we wsi. Chodzi m.in. o nierówne traktowanie mieszkańców, chcących wynająć świetlicę na prywatne imprezy a także torpedowanie różnych inicjatyw.  Wytykają sołtysce, że „zamyka się na współpracę” a także „wprowadza dworski sposób rządzenia” Rudawicą.

Kucharska rządzi wsią drugą kadencję. Została wybrana na sołtyskę rok temu.  Była jedyną kandydatką w wyborach, bo jak wtedy podkreślali mieszkańcy, sprawdziła się i nie było konieczności zgłaszania innych osób do tej funkcji. Zagłosowało na nią 40 mieszkańców.

– Przykro mi jest, że jednak część mieszkańców jest niezadowolona z mojej pracy.  A staram się jak mogę. Zastosuję się do decyzji mieszkańców na zebraniu. Mamy nowe wiaty przystankowe i zadbane tereny zielone. Na dniach pojawią się progi zwalniające na ruchliwej jezdni, nowe znaki drogowe i lustro, poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym – wymienia sukcesy z ostatnich miesięcy Kucharska. – Jako pierwsze sołectwo w gminie przeprowadziliśmy bezpłatne warsztaty edukacyjne dla dzieci o charakterze kulinarnym, kurs komputerowy dla seniorów czy „kurs e-aktywni”.

Czy jeszcze porządzi Rudawicą? Zebranie w tej sprawie odbędzie się w czwartek, 13 lutego, o godz. 17.00, w świetlicy wiejskiej.

komentarze »
  1. anonim 12 lutego 2020 12:58 - Odpowiedź

    Nie zostało zauważone przeze mnie jakiś podział co do wynajmu sali,Pani Urszula z każdym rozmawia tak samo.Za niedługo będzie remont drogi, mamy czysty cmentarz oraz wioskę, remontują nam bibliotekę, odbywały się kursy dla ludzi,warsztaty dla naszych dzieci.Odbyło się również spotkanie ze specjalistą w sprawie wali z rakiem choroby, która tak często nas dotyka czy również naszych bliskich. Na spotkaniu pojawiła się garstka ludzi co świadczy o tym jak bardzo nasze społeczeństwo jest ograniczone. Ludzie za każdym razem płaczą że coś im nie pasuje taka jest ta wioska. Czasami wstyd że się tam mieszka widząc ile jadu ludzie do siebie sączą.

  2. anonim 12 lutego 2020 12:59 - Odpowiedź

    Walki z rakiem*

Napisz komentarz »