REKLAMA

Samorząd

Zabawa w kotka i myszkę

Opublikowano 07 lutego 2020, autor: Piotr Piotrowski

Wójt gminy Żagań nie odpuszcza – na poniedziałkową sesję (10.02) znowu pod głosowanie wraca budowa żłobka w Bożnowie.

Mimo że większość radnych wykreśliło tę inwestycję z budżetu na 220 rok, wójt Leszek Ochrymczuk nie rezygnuje z niej. Sama budowa żłobka dla 32 dzieci ma kosztować 2 mln 130 tys. zł, z czego połowę wyniesie dofinansowanie z rządowego programu „Maluch +”.

– Otrzymaliśmy dofinansowanie do inwestycji. Decyzję, czy je przyjmiemy, musimy podjąć do 20 lutego – zastrzega sekretarz gminy, Danuta Michalak.

2 mln 130 tys. zł będzie kosztowało wybudowanie żłobka w stanie surowym. Na wyposażenie gmina ma szansę otrzymać kolejne dofinansowanie z zewnątrz, ale wniosek trzeba złożyć do końca lutego. Radni są zdezorientowani.

– Jaki był sens grudniowej sesji i uchwalania budżetu na ten rok, skoro ta uchwała wraca? – pyta Jolanta Czarnogrodzka. – Co sesję będziemy się bawić w kotka i myszkę?

Mało tego, w jednej uchwale na najbliższą sesję wójt przygotował również inne zadania, które 9 radnych wyrzuciło z tegorocznego budżetu, czyli budowę kaplicy w Tomaszowie za 160 tys. zł oraz uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego w Starej Koperni. I dopisał nową – prace remontowe w świetlicy w Starej Koperni.

– Przecież ta świetlica była remontowana w zeszłym roku – zaznacza radny Mariusz Wołoszyn.

Radny Wiesław Grela zwraca uwagę, że jeśli te zmiany zostaną uchwalone, deficyt w budżecie zwiększy się do 4 mln 370 tys. zł. Ale o tym radni zadecydują na najbliższej sesji.

Napisz komentarz »