REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wójt zwolnił dyrektorkę

Opublikowano 07 lutego 2020, autor: jb

Niecały rok dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Wymiarkach była Barbara Szałęga.

Pracę rozpoczęła w kwietniu ubiegłego roku. Miesięczny okres wypowiedzenia mija na koniec lutego.

– Nic nie powiem na ten temat. Potwierdzam tylko, że jestem na okresie wypowiedzenia i że nie świadczę teraz pracy – mówi krótko B. Szałęga.

O tym, że współpraca dyrektora i radnych nie była idealna, mówi chociażby kontrola komisji oświaty, która sprawdzała pracę ośrodka. Komisja miała wiele uwag, m.in. o regulamin organizacyjny GOKiB, system pracy, organizację imprez, godziny otwarcia. B. Szałęga złożyła aż 5 wniosków o udostępnienie jej protokołów oraz nagrań z komisji. Na sesji, 30 stycznia, po udostępnieniu jej tych dokumentów, ostatecznie nie udzielono jej głosu.

– Ja w pracę GOKiB się nie wtrącam, moją rolą jest zatrudnienie dyrektora. Wiem, że praca nie jest łatwa, gdy przekazujemy z gminy tylko 240 tys. zł na rok. Długo broniłem pracy pani dyrektor, choć byłem naciskany przez radnych – mówi wójt Lech Miszewski. – Jako powód wypowiedzenia umowy mogę podać brak współpracy z innymi jednostkami organizacyjnymi gminy. Przy tak małym budżecie, one muszą współpracować, żeby przygotować odpowiednią ofertę dla mieszkańców. Moim zdaniem tego zabrakło – dodaje.

Na stanowisko dyrektora ogłoszono już konkurs, oferty przyjmowane są do 17 lutego.

– Nowego dyrektora chcielibyśmy przyjąć już od marca. Wiemy, że nie jesteśmy konkurencyjni, bo możemy zaoferować pensję rzędu 3 tys. zł plus dodatek stażowy, ale może znajdziemy kogoś z pomysłami – ma nadzieję wójt.

Zawiesili zajęcia

B. Szałęga do 23 lutego jest na zwolnieniu lekarskim. W GOKiB, oprócz dyrektora, księgowej i sprzątaczki, pracuje jeszcze jedna osoba. Ona też jest teraz na zwolnieniu.

– Przez to musieliśmy odwołać trzy dni zajęć w ferie. Nie wiem jeszcze, ile potrwa zwolnienie lekarskie drugiego pracownika, możliwe, że trzeba będzie zawiesić na dłużej zajęcia stałe – mówi L. Miszewski. – Wiem, że na razie bez zmian odbywać się będą zajęcia w klubie seniora i zumby. Mogą też być spokojni ci, którzy mają ustalony termin na wynajem sali – zapewnia wójt.

Napisz komentarz »