REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Domagają się policjantów we wsi

Opublikowano 07 lutego 2020, autor: jb

Mieszkańcy Wymiarek mają dość. Zebrali podpisy, przygotowali petycję. Domagają się komisariatu policji w gminie.

Pod prośbą podpisały się 102 osoby. Akcja ruszyła w sklepie wielobranżowym Bogusława Bieli w Wymiarkach.

– Były u nas dewastacje w różnych częściach gminy, od stadionu po wiatę rekreacyjną. Swojego czasu plaga kradzieży – od aut po rowery, o drobnych włamaniach na działce to już nawet nie wspomnę. U nas w sklepie to jak w punkcie informacyjnym. Dużo ludzi o tym rozmawiało, dlatego postanowiliśmy działać – mówi pan Bogusław.

Z żoną napisali petycję i wyłożyli ją do podpisu w sklepie.

– Zawsze kiedy ludzie widzą patrol policji, czują się trochę bezpieczniej, a i kierowcy zazwyczaj zdejmują nogę z gazu. Z kim byśmy nie rozmawiali, to wszyscy chcieliby tego komisariatu – dodaje żona pana Bogusława, Władysława. – Podpisało się ponad sto osób, a zbieraliśmy podpisy tylko u nas, nie chodziliśmy specjalnie po ludziach – dodaje.

Komisariat, ale milicji

Petycję rozpatrywać będzie Wojewódzka Komenda Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Prośbę mieszkańców przekazał jej Urząd Gminy. Wójt Lech Miszewski nie ukrywa, że o komisariat w gminie może być trudno.

– Komisariat u nas był, w Witoszynie, ale jeszcze za czasów milicji. Policyjnego nigdy nie było, podlegamy pod komisariat w Iłowej. Wiem, że wielu mieszkańcom się to nie podoba. Do mnie pierwsze głosy w tej sprawie dotarły pod koniec roku, gdy wiele osób strzelało fajerwerkami dużo wcześniej niż w sylwestra. Ludzie mieli dość – mówi wójt.

Iłowa też czeka

Gmina Wymiarki ma wyznaczonego dzielnicowego z komisariatu w Iłowej. Z kolei w Iłowej wybudowano nowy komisariat, który nie został jeszcze oddany do użytku. I nie wiadomo, kiedy zostanie oddany. Prace miały zakończyć się w listopadzie.

– Z uwagi na trwające w dalszym ciągu prace polegające m.in. na wyposażaniu i podłączaniu sieci wewnętrznych, termin otwarcia nowego komisariatu nie jest jeszcze określony – informuje sierż. Aleksandra Jaszuczk, oficer prasowy KPP w Żaganiu.

Napisz komentarz »