REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Roztańczone z marzycielem

Opublikowano 07 lutego 2020, autor: mk

Najpierw uczyli się tańczyć ze Stefano Terrazzino, a potem wystąpili w jego spektaklu pt. „Marzyciel” na deskach Luny.

Do Żar ponownie zawitał Stefano Terrazzino. Włoski tancerz z Sycylii, profesjonalista w tańcach latynoamerykańskich klasy S, zwycięzca European Champion 2011 Show Dance, znany z udziału w programie „Taniec z gwiazdami”, który wygrał 4-krotnie, a także ze zwycięstwa w show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Występował na deskach teatrów Buffo, Rampa, Ateneum, Teatru MY.

Terrazzino w Żarach, oprócz warsztatów tanecznych dla pań, poprowadził też zajęcia dla dzieci i seniorów. A zwieńczeniem jego pracy w naszym mieście było wystawienie autorskiego spektaklu muzyczno-tanecznego „Marzyciel”, w którym zagrali żaranie.

Tańczyli w teatrze

Chętni, którzy przyszli we wtorek (4.02) do Luny, mieli okazje poćwiczyć pod okiem mistrza. Na warsztat wzięli przedstawienie, którego Stefano jest współautorem.

– Bardzo lubię Żary i chętnie tu wracam – zapewnia S. Terrazzino. – Już nawet trochę znam miasto. Mieszkają tu świetni ludzie, lubiący taniec i chciałem tu wystawić mój autorski spektakl. To opowieść o mojej drodze do kariery tancerza w Polsce. Spektakl powstał z okazji mojej 15 rocznicy pobytu tutaj – wyjaśniał tancerz. – Jestem synem emigrantów z Sycylii, wychowanym w Niemczech. Ten spektakl opowiada o mnie. To historia o poszukiwaniu siebie i swoich korzeni, a przede wszystkim o pasji, nadziei i największej miłości, tańcu – zwierza się Stefano.

Jak przystało na jej twórcę i bohatera, historia została opowiedziana tańcem i śpiewem. Bilety na spektakl kosztowały 95 zł

 

Spełnienie marzeń

W Żarach warsztaty odbyły się po raz drugi. Ich współorganizatorką jest Maria Milczarek, właścicielka agencji eventowej, pochodząca z Żar.

– Zawsze wracam do Żar z dużym sentymentem – mówi M. Milczarek – i chciałbym robić dla nich jak najwięcej. W spektakl zaangażowane są nie tylko kobiety, ale także dzieci i seniorzy. To wspaniałe wydarzenie – zachwala.

W spektaklu zatańczyli żaranie – 6 pań, 10 seniorów i 5 dzieci. Wszyscy wzięli wcześniej udział w warsztatach tanecznych Stefano. Za naukę tańca z mistrzem panie zapłaciły po 120 zł, seniorzy – po 20 zł.

– Bardzo lubię tańczyć – przyznała Ewa Abramowicz. – Takie warsztaty to dla mnie spełnienie marzeń. Uwielbiam oglądać taniec towarzyski w telewizji. Zupełnie inaczej tańczy się pod okiem profesjonalisty. Myślę już o kolejnych warsztatach tanecznych – zdradza Ewa, która zdecydowała się także spróbować swoich przed publicznością i wystąpić w spektaklu.

Role dostali także seniorzy z żarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Napisz komentarz »