REKLAMA

Kronika policyjna

Dachowanie i ciekawość

Opublikowano 07 lutego 2020, autor: bj

Dwa wypadki w jednym miejscu. Kierowca audi jechał za szybko i dachował, z kolei mężczyzna jadący oplem zagapił się na wypadek i wjechał w tył mazdy.

Do dwóch wypadków niemal w tym samym miejscu tuż przy rogatkach Żar, w pobliżu strefy przemysłowej, doszło w niedzielę (2.02.) przed godziną 19. Najpierw dachowało audi. Na miejsce zostali wezwani strażacy.

– Kierowca i pasażer wyszli z samochodu o własnych siłach. Strażacy sprawdzili teren i zakręcili zawór instalacji gazowej znajdującej się w aucie – informuje sekc. Dawid Lewandowski z Komendy Powiatowej PSP w Żarach.

– Doszło do dachowania. Kierowcą samochodu był Dominik K., mieszkaniec gminy Żary. Był trzeźwy. Został ukarany mandatem w wysokości 250 zł i 6 punktami karnymi – informuje Sylwia Rupieta z żarskiej policji.

Patrz przed siebie

Ciekawość tego, co się dzieje, zgubiła innych kierowców.

– Policjanci ustalili, że wskutek zagapienia się innych kierujących doszło do kolejnego zderzenia – dodaje S. Rupieta.

Obok miejsca wypadku przejeżdżał opel corsa prowadzony przez 68-letniego mieszkańca gminy Żary, a przed nim mazda, za kółkiem której siedział mieszkaniec Żar. Mazda przyhamowała, przejeżdżając obok niebezpiecznego miejsca. Nie dostrzegł tego 68-latek z corsy, który spoglądał na rozbite audi. Wzrok oderwał dopiero, gdy poczuł uderzenie.

Policyjny patrol był na miejscu, więc nie było wątpliwości, kto był winien.

– Sprawca, czyli kierowca opla, został ukarany mandatem w wysokości 250 zł i 6 punktami karnymi – kończy S. Rupieta.

Napisz komentarz »