REKLAMA

Kronika policyjna

Mleczna droga po wypadku

Opublikowano 07 lutego 2020, autor: bj

Wypadek cysterny i strumień płynącego z niej mleka. To obserwowali mieszkańcy Starych Czapli (gm. Trzebiel) w w sobotę, 1.02.

Przez prawie 7 godzin strażacy prowadzili akcję po wypadku cysterny wiozącej 27 tys. litrów mleka, która przewróciła się na drodze pomiędzy Trzebielem a Łęknicą, w rejonie Starych Czapli.

– Cysterna znajdowała się na obu pasach jezdni – informuje sekc. Dawid Lewandowski z Komendy Powiatowej PSP w Żarach.

– 60-letni kierowca samochodu ciężarowego volvo z przyczepą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad kierownicą. W efekcie ciężarówka przewróciła się na dach – informuje Sylwia Rupieta z żarskiej policji.

Długo sprzątali

Jedynym poszkodowanym był kierowca. Uskarżał się na dolegliwości, ale po przebadaniu, lekarz pogotowia stwierdzili, że nie ma potrzeby umieszczania go w szpitalu.

– Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 100 zł bez nakładania punktów karnych – dodaje S. Rupieta.

Miejsce zostało zabezpieczone do czasu sprowadzenia na miejsce specjalistycznego sprzętu. Problem było to, że cysterna się rozszczelniła i wyciekło z niej mleko. Były też wycieki płynów eksploatacyjnych. Na miejsce został wezwany przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a także firma, która zajmuje się usuwaniem wycieków.

Strażacy w tym czasie zabezpieczali drogę, która była zablokowana.

Napisz komentarz »