REKLAMA

Sport

Ze zmiennym szczęściem

Opublikowano 07 lutego 2020, autor: hakma

W sobotę, 1 lutego, 6 zawodników Żarskiego Klubu Sportów Walki walczyło w Poznaniu w ogólnopolskiej lidze kickboxingu „Rympał na Fyrtlu – 4”.

 Jest to największe w zachodniej części Polski tego typu wydarzenie pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. Dla zawodników ŻKSW ten start to przede wszystkim pierwsze sprawdzenie formy w tym roku. Niezależnie od wyników bardzo cieszy postawa podopiecznych trenera Dawida Poloka. -Docelowo z formą mamy trafić na najważniejsze wydarzenia w marcu i kwietniu takie jak np. Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Muaythai, więc każdy ze startów w okresie przygotowawczym traktujemy jako trening, naukę i sprawdzenie-twierdzi Dawid Polok.

W turnieju wystartowało dwóch debiutantów. Dominik Kałużny(senior -75kg) wygrał w 1. rundzie przez techniczny nokaut. Natomiast Erwin Pakieła(kadet -63,5kg) przegrał niejednogłośnie 2:1. Pozostali zawodnicy walczyli ze zmiennym szczęściem. Jakub Skobelski(senior -75kg) swój pojedynek wygrał 3:0, pozostali Dawid Burzyński (junior -75kg), Michał Wójcicki(senior open),Dawid Czubak(senior -81kg), przegrali swoje walki. Kolejny start zawodników trenera Dawida Poloka już za dwa tygodnie, w Swarzędzu.

Napisz komentarz »