REKLAMA

Sport

Rewolucja w Stali

Opublikowano 07 lutego 2020, autor: tr.

Nowy prezes i zarząd oraz pomysł połączenia Stali z Victorią, ma być receptą na marazm w jasieńskim futbolu.

Stal Jasień gra obecnie w najniższej kategorii, czyli B klasie, a jeszcze niedawno rywalizowała w okręgówce.

Tego stanu rzeczy mieli dość piłkarze Stali, którzy zadzwonili do Mariusza Sierko, żeby zajął się Stalą.

M. Sierko ze sportem ma wiele wspólnego. Razem z Jarkiem Rygieriem prowadził żeńską drużyną siatkówki w Lubsku, która doszła do II ligi, a obecnie związany jest z piłką, z Victorią Jasień.

– Chłopaki do mnie zadzwonili i się zgodziłem. Wybory były 19 stycznia. Cały stary zarząd został odwołany. Ja jestem nowym prezesem, Łukasz Żurawiński mnie zastępuje, Wojtek Juncewicz jest sekretarzem, a Rafał Rogalski skarbnikiem. Celem jest awans do A klasy. Prowadzimy rozmowy z zawodnikami i trenerem. Mamy niezły budżet z miasta -50 tys. zł. Do tego dojdą sponsorzy ? informuje nowy prezes.

Wybór zarządu to dopiero początek zmian. Nowy prezes Stali i prezes Victorii Jasień poważnie myślą o połączeniu. Taka możliwość będzie dopiero po zakończeniu rozgrywek w rundzie wiosennej.

– Są dwie możliwości. Albo tworzymy jeden klub i zastanawiamy się nad jego nazwą, albo Stal i Victoria będą ściśle współpracować. Victoria będzie prowadzić najmłodsze grupy, od skrzatów do młodzików, a juniorzy i seniorzy to domena Stali. Póki co miałem pierwszy trening z piłkarzami Stali. W marcu zaczynamy grać. Zobaczymy jak to będzie wyglądało ? wskazuje prezes Victorii Krzysztof Matrunionek.

Napisz komentarz »