REKLAMA

Sport

Pierwsze sparingi

Opublikowano 07 lutego 2020, autor: hakma,tr.

Piłkarze nożni rozegrali już pierwsze sparingi. Choć nie było ich zbyt wiele, to prawie każda drużyna zaliczyła premierowe spotkania kontrolne. Niektórzy nawet dwa.

Promień pokonał juniorów

Promień Żary i Delta Sieniawa Żarska wykorzystała pobyt na obozie w Żaganiu juniorów Stilonu Gorzów. Żaranie bez problemu wygrali z młodymi gorzowianinami 4:1. Bramki dla podopiecznych Łukasza Czyżyka strzelili: zawodnik testowany, Kuba Nowak, Jakub Księżniak i Kamil Dados. Dla Stilonu honorowe trafienie zaliczył Bartosz Chojnacki. Trenerem młodych zawodników jest były piłkarz Promienia, Robert Kozioła.

Dwie porażki Unii

Unia Kunice już dwa razy sprawdziła formę do nadchodzącego sezonu w pierwszym sparingu przegrała jedna bramką z pretendentem do okręgówki, czyli z ŁKS Łęknica. Bramki dla kuniczan strzelili: Bogusław Kosiorski i 3 x zawodnik testowany. W drugim meczu także przegrała z sąsiadami zza miedzy, 1:3. Jedynego gola strzelił zawodnik testowany.

Piast bez problemów

Pierwszy sparing rozegrał Piast Iłowa, który bez problemu rozprawił się z A-klasową Moczynianką, 5:1.

-Niestety w pierwszym meczu kontrolnym nie było kilku podstawowych zawodników. Zagrało trzech testowanych. Jeden z nich strzelił bramkę. Moczynianka dzielnie stawiała opór. Mimo że graliśmy piłką i mieliśmy więcej z gry, to nic z tego nie wynikało. Dopiero w końcówce pierwszej połowy udało się zdobyć pierwszą bramkę. Chwilę potem padła druga-relacjonuje Grzegorz Borkowski, trener Piasta.-Początek drugiej połowy był dobry w wykonaniu rywali. Zdobyli bramkę kontaktową i mieli kilka okazji, żeby do powadzić do remisu. Lecz z u biegiem czasu zdobywaliśmy coraz większą przewagę i w konsekwencji padły kolejne gole. Mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji, żeby podwyższyć wynik. Nie wykorzystaliśmy karnego, którego strzelał Michał Fernezy. Jak na pierwszy mecz jestem zadowolony z gry chłopaków. W dalszym ciągu jesteśmy w trakcie szukania wzmocnień na pozycjach defensywnych. W niedzielę, w Żaganiu, o godz. 13.00 gramy z Unią Kunice.

Budowlani z nowym trenerem

Budowlani Lubsko zagrali w sobotę(1.02)z SV Lausitz Forst. Ciekawostką meczu było to, że w drużynie z Niemiec gra Marcin Piech, czyli dawny piłkarz Budowlanych. Jednak dawne klubowe relacje nie miały znaczenia. Pod dyktando nowego trenera Damiana Sarneckiego Budowlani prowadzili akcje skrzydłami, zwykle rozpoczynające się od crossowego podania Dawida Walczaka i rozegrania wzdłuż bramki, a następnie próby skutecznego zakończenia akcji. Widać było też asekurację na obronie, którą dowodził, dawno niewidziany, bramkarz Manuel Kowalski. Lubszczanie pod wodzą nowego trenera pokonali Niemców 3:1.

Wyniki:

Promień ŻaryStilon Gorzów (juniorzy) 4:1, Delta Sieniawa Żarska Stilon Gorzów (juniorzy)2:0 , Unia Kunice -ŁKS Łęknica 4:5, Unia Kunice- SV Dobern (Niemcy)1:3, Piast Iłowa – MOCZYNIANKA Moczyń (Żagań) 5:1, Budowlani Lubsko – SV Lausitz Forst, 3:1.

Napisz komentarz »