REKLAMA

Gospodarka

Castorama sprawdza teren

Opublikowano 07 lutego 2020, autor: bj

Castorama kupiła budynek po Tesco w Żarach, ale zanim otworzy market budowlany, sprawdza teren wokół.

Teren wokół budynku dawnego Tesco, a także obok pylonu reklamowego u zbiegu ul. Broni Pancernej, Lotników i Artylerzystów badali od poniedziałku, 3.02., fachowcy z Zakładu Robót Geologiczno-Wiertniczych z Bolesławca.

Przypomnijmy – market spożywczy sieci Tesco funkcjonował przy ul. Broni Pancernej przez 7 lat, do końca października 2019 r. Budynek jest już opróżniony z mebli i wyposażenia. Usunięte jeszcze w ubiegłym roku zostały wszystkie ścianki działowe i przepierzenia, do magazynu, biur, toalet, zaplecza socjalnego, pomieszczeń wynajmowanych przez sklepy w pasażu.

Teraz Castorama szykuje się do otwarcia swojego sklepu.

Na razie badają

Prace wykonywane od początku tygodnia to badania geotechniczne, które mają na celu sprawdzenie przydatności budowlanej gruntu. Wykonywane były wyłącznie na zewnątrz.

Ekipa odwiercała otwory na głębokość 8 metrów, bo tego wymagają przepisy dla planowanej w tym miejscu inwestycji, czyli marketu budowlanego. Potem, na podstawie prac terenowych, wykonane będą badania laboratoryjne.

Pracownicy bolesławieckiego zakładu działali na zamówienie warszawskiej centrali Castoramy. Ta chce mieć pewność, czy na terenie parkingu może potencjalnie zaplanować wiaty i miejsca składowania ciężkiego towaru.

Prace związane z ekspertyzami mogą potrwać kilka miesięcy. Najprawdopodobniej market nie będzie przebudowywany, a jedynie zostanie zaadaptowany na potrzeby nowego właściciela. Castorama może przystąpić do prac jeszcze w tym roku. Nieoficjalnie wiadomo, że sieć marketów budowlanych ma rozpocząć rekrutację pracowników w Żarach w drugim półroczu.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Castorama podpisała już umowę z firmą projektową, która ma opracować plan przebudowy dawnego Tesco.

Napisz komentarz »