REKLAMA

Sport

Juniorom się nie chciało?

Opublikowano 07 lutego 2020, autor: Piotr Piotrowski

Najgorszy sezon ligowy w historii klubu zaliczyli juniorzy WKS Sobieski Żagań. Młodzi siatkarze nie wygrali ani jednego z 10 meczów.

W ostatnich trzech meczach Lubuskiej Ligi Juniorów podopieczni Piotra Grabkowskiego gładko przegrali po 0:3 (z Olimpią Sulęcin, Astrą Nowa Sól i Volley Gubin)

– To był nasz najgorszy sezon w dotychczasowych rozgrywkach- ocenia trener Sobieskiego. – Nasz zespół nie wygrał żadnego meczu. Borykając się z różnymi przeciwnościami losu, brakami w składzie, z góry został  skazany na porażkę. Chłopcy stracili chęci do trenowania i gry. Na mecze z trudem udawało się zebrać sześcioosobowy skład. Niestety doprowadziło to do podjęcia decyzji o rozwiązaniu najstarszej grupy. Optymizmem napawają młodsze dzieci uczęszczające do naszej szkółki siatkarskiej. Są pełne zapału i chęci do gry. Jest duża nadzieja, że niedługo zaczną zdobywać pierwsze szlify na siatkarskich parkietach. Ponadto powstała dziewczęca grupa siatkarska, która w szybkim tempie rośnie w siłę. Dziewczyny trenują trzy razy w tygodniu: w poniedziałki o  godz. 17:00 i środy o godz. 18.00, w Zespole Szkół Technicznych  i Licealnych oraz w piątki o godz. 17:00 w hali żagańskiej Areny.

Napisz komentarz »