REKLAMA

Sport

Spartanie walczą o podium

Opublikowano 07 lutego 2020, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze Sparty Miodnica – trzeciej drużyny żarsko – żagańskiej klasy A – przygotowują się do rundy rewanżowej.

W minioną sobotę, 2 lutego, podopieczni Michała Błońskiego rozegrali pierwszy sparing. Na żagańskiej Arenie rozgromili Beskid Bożnów aż 15:1. Siedem goli zdobył Błażej Strugaru, sześć dołożył nowy nabytek, pozyskany z Czarnych Żagań Andrzej Ciepielowski, po jednej dołożyli kolejni nowi piłkarze: Kamil Radziszowski i Oliwier Pytel.

Sparta po pierwszej rundzie zajmuje trzecie miejsce, ze stratą siedmiu punktów do ŁKS-u Łęknica i jednego – Czarnych Jelenin. Obecnie drużyna jest w przebudowie. Z jednej strony dołączyło do niej czterech nowych piłkarzy z UKS Czarni Żagań: Andrzej Ciepielowski oraz juniorzy: Kamil Radziszowski, Oliwier Pytel i Rafał Rodakiewicz, z drugiej – szeregi Sparty opuściła podpora defensywy – Dariusz Dziewiątak (zasilił Czarnych) i Piotr Rodak.

-Wiosną powalczymy o podium, choć nie będzie to łatwe zadanie, bo budujemy drużynę od nowa- mówi trener Sparty, Michał Błoński. – Odeszło od nas dwóch podstawowych obrońców, ponadto, treningów nie wznowił bramkarz, Tomasz Zomer. Jesteśmy w trakcie poszukiwania nowego golkipera.

Szkoleniowiec przyznaje, że jakość drużynie doda Andrzej Ciepielowski, który ma być motorem napędowym w konstruowaniu akcji Sparty. -Będzie odpowiedzialny za kreowanie naszej gry, niczym Kazimierz Deyna w polskiej reprezentacji – kwituje.

Przed spartanami jeszcze sześć sparingów. Już w najbliższą sobotę, 8 lutego, o godz. 19.00, na żagańskiej Arenie miodniczanie zagrają z Lechem Sulechów. Kolejne mecze kontrolne Sparta rozegra z: Iskrą Małomice (16.02.), Rybakiem Parowa (23.02.), Budowlanymi Gozdnica (29.02.), Unią Żary Kunice (8.03.) i Fadomem Nowogród Bobrzańskim (15.03.).

Napisz komentarz »