REKLAMA

Kronika policyjna

No to sobie pospacerował

Opublikowano 07 lutego 2020, autor: jb

Wyrwał betonowy kosz na śmieci, walił pięściami w kiosk. Urzędnicy z Żagania szukają wandala.

Po tym, jak na placu Słowiańskim ktoś wyrwał betonowy kubeł na śmieci, urzędnicy przejrzeli nagrania z miejskiego monitoringu. Okazało się, że wandal zrobił to w środę, 29 stycznia, po godz. 20:00.

– Z tego samego wieczora mieliśmy jeszcze zgłoszenie o zniszczonej ławce przy ul. Konopnickiej w okolicach Szkoły Podstawowej nr 7. Na trasie stamtąd do centrum były kolejne poprzewracane kubły na śmieci – mówi Roman Kuczak, komendant Straży Miejskiej. – Przejrzeliśmy wszystkie nagrania z monitoringu, żeby ustalić sprawcę. Zauważyliśmy go na kamerach, jak szedł ulicą Warszawską. Był pobudzony, przechodząc koło kiosku na placu Słowiańskim uderzał w niego rękami – dodaje. 

Idąc dalej, wyrwał betonowy kosz na śmieci obok przystanku w pobliżu pomnika Niedźwiedzia Wojtka.

– Zdecydowaliśmy się opublikować kadr z monitoringu. Nie widać na nim zbyt dokładnie twarzy, ale wystarczył ubiór i sylwetka. Bardzo szybko mieszkańcy wskazali nam potencjalnego sprawcę, zresztą mieszkańca okolicy – mówi Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Urzędnicy zgłosili policji możliwość popełnienia przestępstwa, chodzi m.in. o zniszczone mienie.

– Pismo już trafiło do wydziału prewencji KPP w Żaganiu – potwierdza sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP w Żaganiu.

Policja sprawę będzie wyjaśniać, a Straż Miejska kompletuje wszystkie dokumenty, m.in. ustala kwotę wszystkich zniszczeń i sprawdza, czy nie było ich w tym czasie więcej.

Napisz komentarz »