REKLAMA

Kronika policyjna

Kraksa na mokrej drodze

Opublikowano 31 stycznia 2020, autor: bj

Na mokrej od deszczu drodze pomiędzy Żarami a Marszowem doszło (30.01.) do karambolu trzech osobówek.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj (w czwartek, 30.01.) kilkanaście minut po godz. 10. Na drodze pomiędzy Żarami a Marszowem zderzyły się trzy osobowe samochody – nissan micra, volkswagen pasat i hyundai tucson.

– Mieszkanka powiatu żagańskiego, która jechała nisanem micra w stronę Żagania, zjechała na przeciwległy pas drogi i uderzyła w passata, a potem w tucsona – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Porozrzucało auta

Zderzenie było gwałtowne i silne. Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy straży pożarnej z Żar oraz Marszowa, auta były porozrzucane na poboczach. Nissan był tak uszkodzony, że kobieta została w nim zakleszczona.

– Była przytomna, ale żeby ją ewakuować i przekazać załodze karetki, musieliśmy użyć narzędzi hydraulicznych. Pozostali poszkodowani wyszli z aut o własnych siłach – relacjonuje sekc. Dawid Lewandowski z Komendy Powiatowej PSP w Żarach.

Strażacy odłączyli akumulatory we wszystkich samochodach, zabezpieczyli teren, bo droga była nieprzejezdna. Ich akcja trwała niemal półtorej godziny.

Do szpitala karetka zabrała tylko kobietę z nissana. Lekarze stwierdzili u niej uraz ręki.

– Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Za jej spowodowanie kierująca nissanem  została ukarana została mandatem w wysokości 500 zł – kończy A. Berestecka.

Napisz komentarz »