REKLAMA

Wasze sprawy

STOP dla spalania pyłu z klejami

Opublikowano 31 stycznia 2020, autor: Norbert Królik

Ekolodzy żądają natychmiastowego zaprzestania spalania pyłów zawierających syntetyczne kleje przez firmę Swiss Krono w Żarach. Na stronie naszademokracja.pl trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do Urzędu Marszałkowskiego.

Tylko podczas pierwszych dwóch dni petycję poparło blisko 500 osób. Akcja potrwa do środy, 12.02., a później petycja wraz z listami poparcia trafi do Urzędu Marszałkowskiego, który zgodził się na to, żeby Swiss Krono jeszcze przez 6 miesięcy spalało zanieczyszczone syntetycznymi klejami pyły w piecach na biomasę.

– Mieszkańcy mają już dosyć! Składając podpisy pod petycją, wyrażają swoją wolę, żeby firma natychmiast przestała spalać zanieczyszczone pyły – mówi Remigiusz Krajniak, prezes fundacji Eko-Lubusz, który nie przestraszył się Swiss Krono, które grozi mu sądami.

Zgoda na 6 miesięcy

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 373

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

 

komentarze »
 1. Ania 6 lutego 2020 17:36 - Odpowiedź

  Dlaczego nie mamy w mieście drona do monitoringu powietrza?
  Na Zamek pieniądze się szybko znalazły. Niestety na sprawdzenie zanieczyszczeń w powietrzu nadal nie ma pieniędzy w Żarach.

 2. Mirek 11 lutego 2020 04:16 - Odpowiedź

  W Zarach jest stacja monitorowania powietrza Na osiedlu muzykow kolo szkoly , tu jest adress website : https://aqicn.org/map/europe/ i jest podlaczona pod Air Pollution in Europe: Real-time Air Quality Index Visual Map. jest to na bazie google maps , prosze poszukac Zary i tam sa wszystkie dane zanieczyszczen z historia do kilku miesiecy wstecz .

 3. Ania 11 lutego 2020 09:40 - Odpowiedź

  Dziękuję za link, lecz to jest stacja WIOŚ wykonująca pomiary aż co 2 godziny, która chyba się psuje wtedy jak jedna prywatna firma ma problemy z filtrami na kominach.
  Pomiary WIOŚ nie były i nie są wiarygodne nawet statystycznie.
  Nie mamy stacji pomiaru pyłów na miarę XXI wieku w czasie rzeczywistym 24 godziny na dobę 365 dni w roku w kilkunastu punktach.

Napisz komentarz »