REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zmiany w sądzie

Opublikowano 31 stycznia 2020, autor: bj

Bez jednej sędzi, za to z dwoma nowymi przewodniczącymi wydziałów pracować będzie od poniedziałku, 3.02. Sąd Rejonowy w Żarach.

Do Sądu Rejonowego w Gryfinie odchodzi z początkiem lutego Agnieszka Kołodziej, sędzia wydziału cywilnego żarskiego sądu. A. Kołodziej pełniła też funkcję przewodniczącej wydziału. Dlatego Joanna Nawrot, prezes żarskiego sądu, zwróciła się w tej sprawie do Sądu Okręgowego.

– Kolegium Sądu Okręgowego w Zielonej Górze pozytywnie zaopiniowało kandydatury nowych przewodniczących – informuje J. Nawrot.

Na czele wydziału cywilnego stanie Arkadiusz Pintal, dotychczasowy sędzia wydziału cywilnego i przewodniczący wydziału pracy. Tym ostatnim pokieruje z kolei Agnieszka Wyszyńska-Gillet, dotychczasowa sędzia w wydziale karnym.

Nie ma jeszcze decyzji, kto przejmie sprawy prowadzone dotychczas przez A. Kołodziej.

– Z informacji od niej wiem, że zwróci się z wnioskiem do Kolegium Sądu Okręgowego w Szczecinie, pod który podlega sąd w Gryfinie, o zwolnienie jej z dalszego prowadzenia tych spraw. Jeśli taka zgoda zostanie wydana, wówczas zostaną wyznaczeni inni sędziowie. Nie będzie konieczności rozpoczynania procesów na nowo. Nowy sędzia, po zapoznaniu się z aktami, wyznaczy kolejny termin i poprowadzi dalej sprawę – mówi J. Nawrot.

Wniosek A. Kołodziej będzie mogła złożyć po formalnym przejściu do gryfińskiego sądu, czyli już w lutym.

W wydziale cywilnym obecnie orzeka trzech sędziów – Włodzimierz Dyzert, Wojciech Sudnik i Tomasz Szafraniec, W wydziale pracują też asesor Piotr Oleszek oraz referendarze, Szymon Sadulski i Norbert Dubec.

Napisz komentarz »