REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Ekolog roku i tykająca Śnieżka

Opublikowano 31 stycznia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy Szprotawy zarzucili radnym, że po wyborach przestali się interesować wysypiskiem śmieci w Kartowicach. – A ekologiczna bomba dalej tyka! – ostrzegali na sesji Rady Miasta.

Przypomnijmy, składowisko, zwane przez mieszkańców szprotawską „Śnieżką”, zamknięto rok temu i zabezpieczono buforem ziemi i zieleni. Stało się to po protestach szprotawian, narzekających na smród i przedostanie się odcieków do gruntu. Kontrole lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska wykazały liczne naruszenia przepisów na składowisku odpadów. Skończyło się jednak symbolicznymi mandatami. Po rekultywacji terenu, właściciel składowiska – wrocławska spółka SUEZ – przez 30 lat ma monitorować składowisko.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 480

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »