REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Tu stanie McDonald`s

Opublikowano 31 stycznia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Teren przy ul. Żarskiej w Żaganiu, na którym powstanie restauracja z fast foodami, miasto odkupi od Nadleśnictwa Lipinki.

Mowa o działce wielkości 2.725 mkw. naprzeciwko koszar 34. Brygady Kawalerii Pancernej i Skweru Czołgisty. Pierwotnie urzędnicy starali się ją przejąć od Nadleśnictwa Lipinki nieodpłatnie, ale po rozmowach z jego przedstawicielami, okazało się to niemożliwe. Teren stanowi własność Skarbu Państwa, obecnie w zarządzie Nadleśnictwa. Na dzisiejszej sesji (31.01.) radni podejmą uchwałę, pozwalającą burmistrzowi na wykup gruntów.

Przypomnijmy, Urząd Miasta chce przejąć działkę, bo do jego drzwi pukają chętni, którzy na zasadzie franczyzy chcieliby otworzyć w Żaganiu restaurację McDonald`s lub KFC.

– Gdy grunty zostaną skomunalizowane, miasto ogłosi na nie przetarg – informuje Roman Ciszewski, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami w Urzędzie Miasta.

Biorąc pod uwagę obecność wojsk amerykańskich w garnizonach w Żaganiu i pobliskim Świętoszowie, amatorów hamburgerów i przekąsek z kurczaka na pewno by nie zabrakło. W restauracji McDonald`s miałby też funkcjonować McDrive, czyli możliwość zakupu posiłków bezpośrednio z samochodu oraz McCafe, specjalny bufet kawowy. Powstanie też parking dla samochodów.

Napisz komentarz »