REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Śmietnik w centrum osiedla

Opublikowano 31 stycznia 2020, autor: bj

Wysokie chwasty, mech na bruku i sterty śmieci na trawniku – tak wygląda najbliższe sąsiedztwo żarskiego Wodnika. Zaśmiecony teren należy do miasta, ale chyba nikt śmieci nie widzi.

Z prośbą o pomoc w sprawie zachwaszczonego i zaśmieconego parkingu, który znajduje się po sąsiedzku z Miejskim Ośrodkiem Sportu, Rekreacji i Wypoczynku zwrócił się gazety „Regionalnej” Ryszard Smoliński, mieszkaniec pobliskiego bloku.

– Na trawniku widać wszystko poza trawą, czyli resztki jedzenia, starą odzież, opony, mnóstwo butelek. Gdy zwróciłem się do Straży Miejskiej z prośbą o pomoc w odszukaniu właścicieli tego miejsca, żeby ich skłonić do uporządkowania, usłyszałem, że się tym zajmą. Ale nic się nie zmieniło – skarży się R. Smoliński.

Pan Ryszard przypuszczał, że teren, należący kiedyś do Hydrobielu, ktoś kupił. I nie wiedział, jak do niego dotrzeć. Dlatego o pomoc poprosił redakcję.

Zaniedbanie czy wstyd?

Jak się szybko okazało, teren w większości należy do… miasta.Czyżby dlatego Straż Miejska nie spieszyła się z interwencją?

Pytamy w Urzędzie Miasta, kto jest odpowiedzialny za utrzymanie czystości w tym miejscu.

– Skontaktowano się z dzierżawcą terenu, Ośrodkiem Szkolenia Kierowców „Partner” i zobowiązano do uporządkowania tego miejsca – odpowiedziała nam Edyta Nawrot, rzeczniczka żarskiego Ratusza.

– Rzeczywiście, była informacja w tej sprawie. Tyle tylko, że ja wielokrotnie prosiłam w urzędzie o posprzątanie terenu zielonego obok naszego placu. My czyściliśmy tu wiele razy, ale to nie daje efektu, jeżeli śmieci niesione przez wiatr lądują tu znowu – odpiera Izabela Klimas-Niekało, właścicielka szkoły jazdy.

Nadzieja na porządek jednak jest, bo E. Nawrot zapewnia: – W najbliższych dniach zostanie zlecone posprzątanie tych działek, które są własnością miasta.

Sprawdzamy. W środę, 29.01. śmieci jeszcze były.

– To trzymajmy kciuki, żeby w końcu to zrobili. Bo inaczej będziemy się ciągle wstydzić – kończy pan Ryszard.

Napisz komentarz »