REKLAMA

Samorząd

Chcą odwołać radnych!

Opublikowano 31 stycznia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Grupa mieszkańców gminy wiejskiej Żagań zbiera podpisy pod organizacją referendum w sprawie odwołania Rady Gminy. Inna grupa zamierza zrobić to samo, tylko w sprawie wójta.

Zgłoszenie o takiej inicjatywie wpłynęło do Urzędu Gminy w poniedziałek, 27 stycznia. Podpisało się pod nim siedmioro mieszkańców, głównie Starej Koperni.

Niegodziwe postępowanie

Powodem referendum ma być przede wszystkim wykreślenie przez dziewięciu radnych z listy inwestycji na ten rok budowy żłobka w Bożnowie, planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie miejscowości Stara Kopernia czy budowy kaplicy cmentarnej w Tomaszowie.

W piśmie do Urzędu Gminy, pełnomocnik grupy „Inicjatorzy referendum”, Bogusław Pudzianowski podkreśla, że dziewięciu radnych nie informuje, jakie motywy nimi kierują i nie przyjmuje do wiadomości jakichkolwiek argumentów ze strony wójta czy mieszkańców.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 623

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »