REKLAMA

Kronika policyjna

Kraksa na Zielonogórskiej

Opublikowano 31 stycznia 2020, autor: bj

Jeden kierowca popełnił błąd, a czworo kolejnych się zderzyło. Do karambolu doszło na ul. Zielonogórskiej w okolicy stacji Orlen w Żarach.

Pechowy okazał się dla kierowców pięciu aut czwartkowy (23.01.) wieczór.

– Otrzymaliśmy informację, że w tył ciężarówki z poznańskimi numerami rejestracyjnymi wjechał volkswagen passat. Na miejscu okazało się, że kilka metrów dalej znajdowały się trzy inne auta – mówi bryg. Grzegorz Lisik, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP. Kierowca ciężarówki prawdopodobnie próbował uniknąć uderzenia i gwałtownie hamował. – Na szczęście nie rozszczelniła się cysterna z 9 tys. litrów ciekłego tlenu – dodaje G. Lisik.

A zaczęło się od błędu 39-letniego mieszkańca powiatu żarskiego.

– Kierowca volkswagena passata nie zachował bezpiecznej odległości od jadącej przed nim skody rapid, uderzył w nią z taką siłą, że ta wjechała z tył volkswagena tourana z przyczepką. Skodą jechała 34-letnia mieszkanka Kostrzyna – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Passat bez przodu

Chwilę potem doszło do kolejnej kolizji. Kierowca kolejnego passata, jadący za tirem, stracił niemal cały przód swojego samochodu. Nikomu nic poważnego się nie stało.

– Wszyscy wyszli z aut o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych. Większość z nich poinformowała, że nie jest potrzebna pomoc medyczna. Tylko jedna z kobiet uskarżała się na ból. Załoga karetki przewiozła ją na SOR 105 Szpitala Wojskowego – dodaje G. Lisik.

– Odłączyliśmy instalację gazową w passacie, który wbił się w pojazd ciężarowy, zabezpieczyliśmy drogę i kierowaliśmy ruchem. Akcja, w której brało udział 15 strażaków, trwała ponad 2 godziny – dodaje G. Lisik.

Po badaniach lekarskich okazało się, że kobieta zabrana do szpitala nie została poważnie ranna. Policja w związku z tym uznała, że była to kolizja. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Napisz komentarz »