REKLAMA

Sport

Katolik najlepszy w siatkówce

Opublikowano 31 stycznia 2020, autor: hakma

Tuż przed feriami, w Lubsku, rozegrano zawody powiatowe w czwórkach siatkarskich dziewcząt.

Najlepszą drużyną okazały się uczennice Katolickiej Szkoły Podstawowej, które kilka dni później nie dały szans swoim przeciwniczkom w turnieju powiatowym szóstek siatkarskich i bez problemu zdobyły mistrzostwo dzieci starszych. 

21 stycznia, w żarskim Prusie odbyły się eliminacje w piłce siatkowej chłopców w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży. W tym turnieju bezkonkurencyjny okazał się Ekonomik, który wygrał wszystkie swoje mecze i tym samym awansował do finału. Na drugim miejscu uplasował się zespół z Katolickiego Liceum i ich także zobaczymy w finałowym turnieju.

-Dzisiaj miło się patrzy na grę naszych wspaniałych dziewczyn, one pracują bardzo ciężko, choć czasem rodzicom wydaje się, że treningi to sposób na ucieczkę od obowiązków szkolnych i nie tylko. Wymagania stawiane młodym zawodniczkom są bardzo wysokie i aby dojść do poziomu, który dzisiaj osiągnęły te młode dziewczyny potrzebowały aż trzech lat ciężkiej pracy-podsumował Robert Penkal, który trenuje wszystkie trzy zespoły Katolika.- W czwórkach gramy do rocznika szóstej klasy, natomiast w szóstkach już grają uczniowie ze wszystkich klas szkoły podstawowej. W ślady swoich młodszych koleżanek poszli chłopcy z Katolickiego Liceum, którzy awansowali do finału powiatowego, a szykują się do boju nasze licealistki. Zobaczymy czy im także uda się awansować.

Napisz komentarz »