REKLAMA

Sport

Pojedynek bramkarzy

Opublikowano 31 stycznia 2020, autor: hakma

W niedzielę, 26 stycznia w hali Prusa rozegrano 5. kolejkę Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA w Żarskiej Lidze Futaslu.

Rozgrywki ŻLF zbliżają się powoli ku końcowi. Trwają mecze w dwóch grupach po 8 zespołów. W lidze mistrzów w walce o zwycięstwo liczą się już tylko 4 drużyny. Red Devils Katalonia, ŁKS Łęknica, Endorfina &Brunetka i obrońcy tytułu Hart Szkło Tuplice. Rywalizacja jest bardzo zacięta, bo żadna z drużyn nie zamierza odpuścić i choć niektórych dziesiątkują choroby albo wyjazdy, to nikt nie poddaje. 

Spotkanie na szczycie

W niedzielę na parkiecie spotkały się ponownie dwie drużyny: Hart Szkło i E&B, które będą z pewnością walczyć o tytuł mistrza ŻLF. Od początku pretendenci narzucili szybkie tempo, które dało im prowadzenie 3:1. Jednak okazało się, że krótka ławka i praktycznie brak zmian dała się Endorfinie we znaki, bo w drugiej połowie Hart konsekwentnie wykorzystał brak siły rywali i strzelił im 4 bramki pod rząd, nie tracąc żadnej. Tym samym wygrał całe spotkanie 5:3 i prowadzi w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Dodatkowym smaczkiem całego meczu był pojedynek dwóch doświadczonych bramkarzy: Waldemara Golińskiego i Tomasza Kowalczyka. Tym razem o dwa trafienia lepszy okazał się Kowal, który na co dzień stoi między słupkami żarskiego Promienia.

-Zawsze czujemy respekt i szacunek dla swojego rywala-stwierdził Tomasz Kowalczyk. 

-Wszystko jedno kto zagra w finale, ale będzie to z pewnością emocjonujący pojedynek. Podobnie uważa jego kolega Waldemar Goliński.- Dzisiaj trochę polegliśmy kadrowo. Chłopaki pojechali na poligon, a przecież u nas grają prawie sami żołnierze-informuje W. Goliński.- jestem przekonany, że na finał będziemy gotowi w komplecie.

 

Wyniki: Wybrzeże Klatki Schodowej – Magicy 7:8, ŻKSW – ZZO Marszów 6:3, Tiki Taka – Mirostowiczanka 6:5, Endorfina & Brunetka – Hart Szkło 3:5, Yakotakokiwa – Crips 2:5, Hooligans – Libero 3:2, ŁKS Łęknica – Red Devils Katalonia 5:5, MMalu – Kaczy Team 0:5 (walkower).

W przyszłą niedzielę, z uwagi na zajętą salę, kolejka ŻLF nie zostanie rozegrana.

Napisz komentarz »