REKLAMA

Sport

Karate łączy narody

Opublikowano 31 stycznia 2020, autor: hakma

W sobotę, 25 stycznia w Berlinie odbył się turniej 2. Gedenk Kumite Cup „hl. Alexander Schmorell” w karate tradycyjnym.

Rywalizowano w konkurencjach kumite indywidualne i kumite drużynowe kobiet i mężczyzn, w których to zwyciężyły obie drużyny żarskiej Kontry.

Wyniki indywidualne:

Złoto: Lena Michalak, Nikola Seremak, Gracjan Końcowik, Wiktor Końcowik, Kacper Rudziewicz, Stanisław Moniakowski. Srebro: Milena Malinowska, Krystian Serwański, Matviej Volosatov. Brąz: Maja Kaptur, Karolina Zabłotna, Blanka Merk, Maja Kaptur, Aleksander Sadło, Gabriel Sobczak.

W klasyfikacji medalowej klubów Kontra uplasowała się na drugim miejscu.

-Ciekawą formułę stanowiła rywalizacja w ramach kumite drużynowego, gdzie drużynę stanowiło aż sześciu zawodników. Nasze dwa teamy – męski i żeński nazwano Team Poland. Może dlatego, że znaczna część naszych zawodników miała bluzę reprezentacji JKA Polska z Orłem na piersi. Było to miłe i budziło patriotyczne uczucia-twierdzi sensei Sebastian Końcowik. -Tym razem jednak naszła mnie nieco szersza refleksja. W naszym klubie już od ośmiu lat trenuje dziewczyna z Niemiec, którą rodzice przywożą regularnie na treningi. Jest bardzo pracowita i utalentowana. Od kilku lat w naszych szeregach jest również ukraiński chłopiec. On trenuje codziennie i bardzo szybko się rozwija. Do naszego „Team Poland” podczas wspomnianych zawodów został kooptowanymi Niemiec bowiem brakowało nam seniora. Ostatecznie „Team Poland” zdobył pierwsze miejsce. Z kolei spośród naszych zawodników dwoje zostało poproszonych o wsparcie niemieckich zespołów. Budujące było widzieć jak, niemal z miejsca zawiązały się relacje, wsparcie i wzajemne kibicowanie-twierdzi S. Końcowik i dodaje: -Mamy wiele do pokazania, zaoferowania i też wiele możemy czerpać od innych. Myślę, że czasem warto to wyrazić.

Napisz komentarz »