REKLAMA

Samorząd

Zamykają szkołę

Opublikowano 31 stycznia 2020, autor: bj

Na likwidację szkoły w Lipnej zgodzili się radni gminy Przewóz. Teraz zgodę musi wydać kurator oświaty. We wsi zdania są podzielone.

Pierwszą uchwałę o likwidacji szkoły w Lipnie radni podjęli wczoraj (30.01.). Urzędnicy wyliczyli, że do utrzymywania szkoły dokładają zbyt dużo, a uczniów jest zaledwie kilkunastu, wliczając przedszkolaki.

Plan likwidacji jednej z dwóch filialnych szkół omawiano podczas posiedzenia komisji oświaty (27.01.).

– Likwidacja szkoły dla klas I-III nastąpi z dniem 31 sierpnia. Uczniowie z Lipnej będą się uczyć w Szkole Podstawowej w Przewozie. Przedszkolaki też będą chodzić do przedszkola w Przewozie – tłumaczył Kazimierz Kurpiel, sekretarz gminy. I wyjaśnił radnym: – Uchwała o zamiarze likwidacji rozpoczyna cały proces. Potem wójt będzie zobowiązany do powiadomienia rodziców, uczniów, kuratora oświaty, a następnie złożenia do kuratora formalnego wniosku w tej sprawie.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 485

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »