REKLAMA

Sport

Nowi w Czarnych

Opublikowano 31 stycznia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Pierwszy zimowy sparing mają za sobą żagańscy piłkarze, którzy w sobotę (25.01.) zremisowali 2:2 z Gryfem Gryfów Śląski.

Bramki dla Czarnych Żagań zdobyli: Tomasz Urban i testowany w zespole Dariusz Dziewiątak, który ostatnie miesiące grał w Sparcie Miodnica.  Po pierwszej połowie żaganianie prowadzili 1:0, w drugiej ich trener, Sebastian Horodyski wpuścił zmienników.  – W sumie, to wynik nie był najważniejszą sprawą. Zagraliśmy dziś bez kilku czołowych zawodników: Krystiana Chruścickiego, Marcina Jankowskiego, Kacpra Kuleczki, Daniela Witczaka czy Zbigniewa Mastalerza – mówi szkoleniowiec Czarnych. – Z tego też powodu zagraliśmy dziś w dość eksperymentalnym składzie. Darek Dziewiątak ma u nas na razie status zawodnika testowanego. Spisał się bardzo dobrze, a dobrą grę udokumentował dziś bramką.

Drugim nowym nabytkiem Czarnych jest bramkarz Łukasz Jeżak, do tej pory zawodnik Beskidu Bożnów.  Nowy zawodnik na pewno zwiększy rywalizację na pozycji bramkarza z Łukaszem Kulikiem. Mam nadzieję, że wyjdzie ona tylko na dobre drużynie – dodaje Horodyski. – Czeka na ciężka wiosna i walka o każdy punkt, jakże potrzebny do utrzymania.

Z drużyny ubędzie 2-3 zawodników. W tym gronie jest Andrzej Ciepielowski, który wybrał odwrotny kierunek, niż Dziewiątak – Spartę Miodnica. A już w najbliższą sobotę, 1 lutego, Czarni zagrają na żagańskiej Arenie kolejny sparing – o godz. 11.00 zmierzą się z Piastem Wykroty. W planie są jeszcze mecze kontrolne z: LZS Kado Górzyn (8.02.), Alfą Jaromirowice (15.02.), Pogonią Przyborów (22.02.), Sprotavią Szprotawa (29.02.) oraz Leśnikiem Osiecznica (7.03.). 

Napisz komentarz »