REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

W Swiss Krono, chcą podwyżek

Opublikowano 24 stycznia 2020, autor: mk

Zakładowa „Solidarność” walczy o 10% podwyżki dla wszystkich pracowników. W czwartek (23.010 związkowcy rozdawali pracownikom Swiss Krono ulotki, w których informowali o swoich postulatach.

Na 1150 pracowników Swiss Krono w Żarach, około 450 należy do związków zawodowych. Związkowcy walczą o podwyżkę. Chcieliby, aby wszyscy pracownicy bez względu na zajmowane stanowisko otrzymali w tym roki 10% podwyżkę. Pracownik produkcji, który nie na żadnego doświadczenia i nie zajmuje kierowniczego stanowiska, zaraz po zatrudnieniu w fabryce, bez nadgodzin zarabia około 3 tys. 500 zł brutto.

– Prowadzimy dziś akcję promocyjną – mówi Mariusz Michałek, przewodniczący organizacji zakładowej „Solidarność” w Swiss Krono, w Żarach – Informującą pracowników o tym, że jesteśmy w trakcie rozmów o 10% podwyżce dla wszystkich pracowników. Na razie negocjacje nie układają się po naszej myśli. Z tego względu, że zakład utrzymuje stanowisko, że dotknie nas kryzys w tym roku, my jednak jesteśmy zdania, że skoro nasza firma wypracowała ogromny zysk w zeszłym roku, to należą się nam podwyżki. Ponieważ to my pracujemy na te podwyżki i na ten zysk. Mamy to wszystko napisane na ulotce, chcemy zaprezentować pracownikom nasze stanowisko, i jakoby przymusić zarząd by pochylił się nad naszymi postulatami. Dzisiejsza akcja promocyjna wspiera także walkę naszej firmy o czyste powietrze w Żarach i o prawdę o czystym powietrzu. Dotkenęły nas decyzje urzędników, przede wszystkim pani marszałek, która zakazała nam spalania pyłu. Uważamy, że działamy zgodnie z prawem i obowiązującymi normami europejskimi.- podkreślał M. Michałek ze Swiss Krono

Napisz komentarz »