REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Pożar w Starej Owczarni

Opublikowano 24 stycznia 2020, autor: bj

Pożar w restauracja Stara Owczarnia w Grabiku (gm. Żary) wybuchł we środę, 22.01.

– Akcję rozpoczęliśmy kilkanaście minut po godz.16. Po dojeździe na miejsce okazało się, że dym wydobywa się spod dachu nad kotłownią. Personel restauracji był już na zewnątrz. Nikt nie został poszkodowany, nie było tez zagrożenia dla sąsiadujących budynków – informuje sekc. Dawid Lewandowski z Komedy Powiatowej PSP w Żarach.

W trwającej niemal dwie godziny akcji wzięły udział 3 zastępy straży z Żar oraz ochotnicy z Bieniowa, Złotnika i Lubanic.

Paliło się pomiędzy betonową konstrukcją budynku a przestrzenią z płyt OSB i papą na dachu.

– Żeby się dostać do źródła ognia, strażacy musieli zdemontować ok. 10 mkw. pokrycia dachowego. Płomienie ugasili przy pomocy wody – wyjaśnia D. Lewandowski.

– Na szczęście nie stało się nic, co mogłoby w jakiś sposób zakłócić funkcjonowanie restauracji. Wstępnie nasze straty wyceniliśmy na ok. 15 tys. zł, ale czekamy na rzeczoznawcę. On oceni, jaki jest stan izolacji i wyliczy koszty naprawy – mówi Wacław Maciuszonek, właściciel terenu.

To nie pierwsze takie pechowe zdarzenie. W listopadzie 2015 r. palił się dom i budynek gospodarczy w Drożkowie, należące do byłego burmistrza Żar.

Według wstępnych ocen strażaków, przyczyną pożaru restauracji była wada pieca.

Napisz komentarz »