REKLAMA

Kronika policyjna

Posiedzi za włamy i podpalenie

Opublikowano 24 stycznia 2020, autor: bj

Prawie trzy miesiące grasował po Żarach i włamywał się do sklepów. Obrobił też mieszkanie i samochód. Na sumieniu ma pożar pawilonu spożywczego przy ul. Górnośląskiej.

W ręce śledczych wpadł Arkadiusz G. (25 l.) z Żar, który ma na sumieniu włamanie i podpalenie sklepiku przy ul. Górnośląskiej, a przy okazji 5 innych włamań do sklepów, mieszkania i samochodu w różnych częściach Żar.

Przypomnijmy. W sklepiku spożywczym przy ul. Górnośląskiej ogień pojawił się w nocy, 9.11. Pawilonik doszczętnie spłonął. Został podpalony przez włamywacza, który go wcześniej okradł. Ze sklepu zginęły słodycze i papierosy. Reszta towaru spłonęła.

– Mężczyzna został zatrzymany dzięki informacjom, które dotarły do policji w sobotę, 18.01. Już usłyszał 6 zarzutów włamania, kradzieży oraz zniszczenia mienia – mówi Robert Brzeziński, prokurator rejonowy.

Arkadiusz G. okradając i podpalając sklepik, dopiero się rozpędzał.

– Działał od listopada do stycznia. Włamał się do mieszkania, samochodu, do dwóch kolejnych sklepów, usiłował do trzeciego – wylicza R. Brzeziński.

Recydywista

Interesował go głównie sprzęt.

– Ukradł drukarkę, 2 laptopy, kamerę, aparat cyfrowy, złotą biżuterię. Z mieszkania wyniósł tablet, perfumy, kosmetyki, elektronarzędzia, laptopa. Z kolei z zaparkowanego bmw wyciągnął portfel. Nawet jeżeli niewiele lub nic nie ukradł, niszczył. Przy próbie włamania mocno uszkodził drzwi – wylicza R. Brzeziński.

Łączna kwota strat wstępnie została oszacowana na grubo ponad 50 tys. zł. Policji udało się odzyskać biżuterię. Arkadiusz G. jest znany wymiarowi sprawiedliwości. Ma na sumieniu podobne przestępstwa, a na koncie odsiadki.

W poniedziałek, 20.01., Sąd Rejonowy zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Jako recydywiście grozi mu nawet do 15 lat za kratkami.

Napisz komentarz »