REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Ciągnie mnie do polityki

Opublikowano 31 stycznia 2020, autor: tr

– Cambridge skończył Radosław Sikorski, a prezydent Andrzej Duda był finalistą olimpiady o Polsce i świecie współczesnym ? wylicza Zachariasz Kowalski z Lubska, który dostał się na prestiżowy amerykański uniwersytet w Princeton.

Zachariasza zawsze ciągnęło do wiedzy. W ostatniej klasie liceum postanowił spróbować swoich sił w egzaminach do dwóch prestiżowych uczelni – angielskiego Cambridge i amerykańskiego Princeton.

– Rekrutacja jest szybciej niż w Polsce, więc złożyłem podania w listopadzie. Wybór tych uczelni to kwestia prestiżu i pieniędzy. Princeton nie dość, że jest na pierwszym miejscu w USA, to jeszcze oferuje stypendia pokrywające koszty czesnego, wyżywienia i akademika dla studentów, których dochód roczny w rodzinie nie przekracza 65 tys. USD ? wyjaśnia Zachariasz. Cambridge jest również wysoko notowany i jest bliżej domu, a do tego bardzo mi się podoba w Anglii, z jej niezniszczoną przez wojnę architekturą ? wyjaśnia 18-latek z Lubska.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 325

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »