REKLAMA

Kronika policyjna

Wyrzucony z policji

Opublikowano 24 stycznia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Podejrzany o przestępstwa narkotykowe i kradzież munduru 33-letni policjant z Gozdnicy został zwolniony z pracy w żagańskiej komendzie.

Policjant Łukasz O. został aresztowany na trzy miesiące w czerwcu ubiegłego roku. Za współpracę z grupą przestępczą okradającą bankomaty oraz handel narkotykami grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura postawiła mu cztery zarzuty.

– Podejrzanemu w toku śledztwa przedstawiono zarzuty przekroczenia uprawnień, udzielania oraz posiadania środków odurzających, a także włamania do szafki służbowej innej osoby i kradzieży umundurowania policyjnego – informuje Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej. – Postępowanie prokuratorskie ciągle trwa.

33-letni policjant miał przekazywać szajce przestępczej informacje, które miały ułatwić okradanie bankomatów w regionie. Informacje dotyczyły grafików służb policyjnych. Zatrzymany policjant przyznał się do posiadania narkotyków, natomiast nie zgadza się z zarzutem współpracy z grupą przestępczą.  

W żagańskiej policji pracował 9 lat. Służbę zaczynał w komisariacie w Iłowej. W chwili zatrzymania służył w stopniu sierżanta sztabowego w patrolach. Jak ustaliliśmy, stracił już pracę w żagańskiej komendzie. 

– Funkcjonariusz został zwolniony ze służby w trybie administracyjnym – informuje nas sierż. Arkadiusz Szlachetko, oficer prasowy KPP Żagań.

Napisz komentarz »