REKLAMA

Samorząd

Radna na wylocie

Opublikowano 31 stycznia 2020, autor: Norbert Królik

Annie Słodkowskiej, żarskiej radnej z PO, grozi zwolnienie z pracy w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej. Krzysztof Tuga, prezes spółki, wystąpił do Rady Miejskiej o zgodę na wręczenia jej wypowiedzenia.

Próba zwolnienia radnej ma związek z przeprowadzonej w Urzędzie Miasta kontroli dotyczącej przyznawania bonifikat na wykup mieszkań komunalnych. W lutym ubiegłego roku na biurko Marka Iwlewa, naczelnika wydziału gospodarki nieruchomościami, trafił wniosek dotyczący przyznania bonifikaty dla radnej A. Słodkowkiej.

– Dokumenty wzbudziły u mnie wątpliwości, dlatego poprosiłem o przeprowadzenie kontroli w tym temacie – mówi M. Iwlew.

Do prokuratury

Zakres kontroli objął lata 2003-2019. Po przeprowadzonej kontroli urzędnicy postanowili zawiadomić prokuraturę w Żarach w związku z możliwością popełnienia przestępstwa.

– Śledztwo toczy się w sprawie. Nikomu nie postawiono zarzutów – wyjaśnia Robert Brzeziński, prokurator rejonowy w Żarach.

Zespół oceni

Rada Miasta powołała zespół, który ma zbadać, czy zwolnienie A. Słodkowskiej ma związek z pełnieniem przez nią funkcji radnej. Gdyby uznali, że tak jest, to mają prawo nie wyrazić zgody na zwolnienie jej z pracy.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 374

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »