REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Teodor i Maria Ł.

Opublikowano 24 stycznia 2020, autor: bj

Pod koniec ubiegłego roku do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Marii Ł., dyrektorce Lubskiego Domu Kultury. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dyrektorkę powiadomił Lech Krychowski, były dyrektor LDK.

Przypomnijmy. Sprawa zaczęła się w lutym 2019 r., kiedy po koncercie zespołu „Farben Lehre” w LDK do Urzędu Miasta wpłynęła skarga mieszkańca Lubska, który podpisał się „Teodor W.” Zarzucił dyrekcji LDK, że po imprezie został bałagan wokół budynku.

Dyrektorka postanowiła sprawdzić, kto jest „Teodorem W.” i przeanalizowała monitoring domu kultury. Wyniki swojego śledztwa zaprezentowała na swoim profilu na Facebooku, pisząc, że Todorem W. jest Kawaler Orderu Uśmiechu. Komentarze pod postem dyrektorki jednoznacznie wskazały, że „Teodor W.” to były dyrektor LDK i faktycznie Kawaler Orderu Uśmiechu, L. Krychowski.

Po opublikowaniu przez dyrektorkę postu L. Krychowski napisał skargę dotyczącą ujawnienia jego danych osobowych. Argumentował, że kamery służą do ochrony mienia przed wandalami i w związku z tym bezprawne było użycie jego danych osobowych.

Za zasadną uznali skargę radni miejscy i prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, który  udzielił dyrektorce upomnienia.

Prokuratura po zakończeniu swojego postępowania skierowała akt oskarżenia w związku z naruszeniem przepisów ustawy o ochronie danych osobowych.

– Kontaktowałem się z adwokatem. Chcę mieć status oskarżyciela posiłkowego w tej sprawie – zastrzega L. Krychowski.

Pierwsze posiedzenie sądu, zaplanowane na 4.02., będzie niejawne, bo odbędzie się w uproszczonym trybie. Najpewniej zapadnie na nim wyrok nakazowy. Jeżeli którakolwiek ze stron się od niego odwoła, rozpocznie się normalny proces.

Napisz komentarz »