REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Pył z klejami to nie jest biomasa

Opublikowano 24 stycznia 2020, autor: Norbert Królik

Swiss Krono ciągle może spalać pyły zawierające syntetyczne kleje, mimo że GIOŚ wskazuje, że podczas takiego procesu mogą powstawać bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi substancje.

„Spalanie pyłu zawierającego syntetyczne kleje może być niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi. Taki proces powinien odbywać się w odpowiednich warunkach i być cały czas monitorowany, tak jak to jest w spalarniach odpadów” – uważa Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, który unieważnił postanowienie Lubuskiego WIOŚ uznające pył pochodzący z produkcji płyt w Swiss Krono w Żarach za produkt uboczny, a nie odpad.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 342

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
komentarz »
  1. Ania 2 lutego 2020 09:30 - Odpowiedź

    Ciekawe czy w Szwajcarii też spalają odpady z produkcji w swoich piecach?
    Wynik fiansnowy musi się zgadzać, dlatego chyba oszczędzają w Poslce na ochronie środowiska i pracownikach, gdyż tak jest w każdej korporacji najłatwiej i nasze Państwo na to pozwala.

Napisz komentarz »